Holky zabloudily při noční táborové hře v Jeseníkách . Hledali je policisté

Ilustrační foto Pixabay.com

JESENICKO – Stezka odvahy na letním dětském táboře na Jesenicku se změnila v „noční můru“ pro organizátory. Tři dívky při noční táborové hře zabloudily a museli je hledat policisté.

Noční stezku odvahy připravili ve středu 3. srpna večer po setmění vychovatelé pro své svěřence na táboře poblíž Ramzovského sedla. Děti měly jít po vytyčené trase dlouhé asi 300 metrů samy a bez svítilen. Ze startu nedaleko tábora vycházely postupně po jednom a přes louku se musely dostat do cíle, kterým byl jejich tábor. “Tři dívky ve věku 13 až 15 let se ale do tábora nevrátily. Když se vychovatelům ani po půlhodině nepodařilo děvčata nalézt, oznámili událost na linku 158,” uvedla policejní mluvčí Marie Šafářová. Oznámení přijala policejní tísňová linka asi deset minut po 23. hodině. Po pohřešovaných dětech začaly neprodleně pátrat všechny dostupné policejní hlídky včetně psovoda se služebním psem. Policisté propátrávali nejen terén v širším okolí tábora, ale svoji pozornost zaměřili také na hlavní silnici mezi Ramzovou a Horní Lipovou. “A právě zde se cca 15 minut po půlnoci jedné z hlídek podařilo dívky nalézt. Šly po silnici směrem na Horní Lipovou a od svého tábora se tak vzdalovaly,” uzavřela Šafářová. Všechny tři holky byly v pořádku, nezraněné, pouze vystrašené z toho, jak se ve tmě ztratily. Hlídka je odvezla zpět do tábora, kde je předala táborové vedoucí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.