Na venkovním bazéně v Olomouci muž vytáhl na strážníky pistoli

Ilustrační foto

OLOMOUC – Měla to být možná legrace, ale vůbec se nepovedla. Když se včera ve venkovním areálu olomouckého plaveckého stadionu muž rozběhl proti strážníkům s pistolí, asi všem kolem zatrnulo. Naštěstí se jednalo jen o vodní hračku, přesto strážníci schytali plnou dávku. 

Hlídka městských strážníků prováděla včera kontrolu nad veřejným pořádkem ve venkovním areálu plaveckého stadionu na Legionářské ulici v Olomouci. Náhle se proti nim rozběhl muž a vytáhl na ně pistoli. “Naštěstí se jednalo o její vodní verzi v podobě hračky, přesto strážníci schytali plnou dávku. Dotyčný přitom na strážce zákona pokřikoval: „Chci Vás trochu ovlažit, venku je horko a dcerka se vás bojí, tak jsem jí chtěl ukázat, že nemusí!“ a přitom se nahlas smál,” upřesnil mluvčí Městské policie Olomouc Petr Čunderle. Když strážníci začali po nevyžádané sprše celý incident řešit, tak se muž choval neurvale a neustále opakoval něco o policejní šikaně. “Zřejmě mu vadilo, že mu na jeho účet v evidenci přestupků přibude další záznam k jeho současným více než dvaceti,” doplnil Čunderle. Případ bude oznámen správnímu orgánu pro podezření ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku a to konkrétně znevážení postavení úřední osoby při výkonu její pravomoci.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.