Řidič v Hranicích srazil chlapce na přechodu. Neviděli jste nehodu?

Místo nehody, foto Policie ČR

HRANICE – Policie žádá veřejnost o spolupráci při objasnění nehody, která se stala ve středu 27. července v Hranicích. Řidič projíždějícího auta zde srazil 15letého chlapce na přechodu, po nehodě mu sice pomohl vstát, ale dále se o něj nezajímal a z místa nehody odjel. 

Nehoda se stala ve středu 27. července v 13:45 hodin na ulici Tř. 1. máje v Hranicích na přechodu pro chodce. Doposud nezjištěný řidič jel pravděpodobně v Mercedesu Benz šedé barvy ve směru od Olomoucké ulice na centrum. “Na přechodu pro chodce nedal přednost 15letému chlapci, který přecházel komunikaci ve směru od ZŠ k parkovišti před hotelem Cementář,” uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Řidič auta před přechodem zpomalil, ale nezastavil a pravým zpětným zrcátkem zachytil mladíka, který po střetu upadl na silnici. Řidič zastavil a pomohl sraženému chlapci vstát s poznámkou, že se nic nestalo a nic mu není. Sedl do auta, a aniž by nehodu jakkoliv řešil, z místa odjel. Zraněného mladíka převezl z místa nehody do nemocnice svým autem jiný kolem projíždějící řidič. “Hoch utrpěl zranění naštěstí jen lehčího rázu,” dodala Zajícová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Policie žádá svědky nehody, kteří by mohli poskytnout informace, aby ji kontaktovali na bezplatné lince 158 a pomohli zjistit totožnost řidiče a jeho auta. Vyzývá také řidiče, který pomohl chlapci na místě nehody a převezl ho do nemocnice i řidiče auta, který ho srazil, aby se ozvali a přispěli tak k řádnému vyšetření nehody.