Cizinci promyšleným způsobem ukradli elektroniku za půl milionu

Ilustrační foto

OLOMOUC – Dva cizinci si dobře promysleli, jakým způsobem vyberou prodejnu mobilů v olomouckém obchodním domě. Podobným způsobem se chtěli obohatit také v obchoďáku ve Zlíně, což jim nevyšlo. Za důmyslný způsob krádeže jim v krajním případě hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.

“Olomoučtí kriminalisté obvinili dva cizince ve věku 42 a 41 let ze spáchání přečinů krádeže, krádeže ve stádiu pokusu a poškození cizí věci, kterých se měli dopustit v Olomouckém a Zlínském kraji,” uvedla policejní mluvčí Petra Vaňharová. Případ krádeže zboží za bezmála půl milionu korun se stal loni v listopadu v prodejně mobilů v olomouckém obchoďáku. Kriminalisté zjistili, že zloději postupovali promyšleně. Jeden z mužů se měl za pomoci druhého ukrýt na veřejných toaletách obchodního domu a zde vyčkat až do zavíračky. Poté měl vniknout do prodejny mobilů, ze které měl vzít téměř 80 kusů elektroniky, hlavně mobilů, tabletů, datových kabelů a paměťových karet. Současně za pomoci klíče, který našel v prodejně, měl z trezoru ukrást téměř 60 000 korun. Vše si schoval do sportovních tašek a ukrytý čekal zase až do otvírací doby. Krátce po otevření obchodního centra jej měl druhý kumpán na toaletách vyzvednout a společně i s nakradenými věcmi měli odejít.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Olomoučtí kriminalisté na případu několik měsíců usilovně pracovali. Postupně dospěli k závěru, že krádež mají na svědomí právě dva výše zmínění cizinci. Klec spadla o uplynulém víkendu během jejich neúspěšného pokusu o další vloupání, tentokrát do obchoďáku ve Zlíně. Způsob provedení víceméně kopíroval olomoucký případ. Krátce po spáchání činu oba muže zadržela zásahová jednotka za přítomnosti olomouckých a zlínských kriminalistů.

Cizinci jsou trestně stíháni ve vazbě. V případě prokázání viny a odsouzení jim hrozí jeden rok až pět let za mřížemi nebo peněžitý trest. Kriminalisté také prověřují, zda obvinění nemají na svědomí ještě další podobné skutky spáchané v rámci České republiky.