Jak úspěšně reklamovat XIII: Vracíte nefunkční výrobek. Musíte vrátit také dárek, který jste k němu dostali?

Ilustrační foto

Koupili jste si značkové sluneční brýle a k nim jste dostali jako dárek speciální čistič na brýle ve spreji. Po čase se však z obrouček brýlí začala odlupovat barva. Prodejce reklamaci uznal. Oprava ale nebyla možná a stejné brýle už v nabídce neměl. Řekl vám, abyste si tedy vybrali jiné sluneční brýle. Vy však jiné brýle nechcete, takže požadujete vrácení peněz. Řečeno odborným jazykem odstupujete od kupní smlouvy. Jenže prodejce požaduje, abyste dárek vrátili. Když namítnete, že jste už sprej částečně spotřebovali, požaduje „alespoň“ jeho uhrazení.

Zejména malí obchodníci nevidí rádi, pokud musí reklamaci vyřídit vrácením peněz. Jsou mnohem raději, pokud si zákazník vybere jiné zboží, protože nepřijdou o tržbu. Proto mnozí vyvíjejí na reklamujícího nátlak v podobě tvrzení, že pokud chce své peníze zpět, musí vrátit nejen výrobek, ale s také dárek. Zákazník už však mnohdy dárek vůbec nemá.

Dárek nevracejte, ani neplaťte

Jelikož oprava či výměna výrobku nebyla možná, má kupující právo odstoupit od kupní smlouvy. Dárek však rozhodně vracet nemusí a to ani v případě, že by ho stále ještě měl. Ani požadavek na plné či částečné uhrazení dárku není opodstatněný. Pokud si prodávající v kupní smlouvě stanoví požadavek na vrácení dárku stanoví při opodstatněné reklamaci, pak se k takovému ujednání nepřihlíží.