Z hotelu putoval host rovnou na záchytku

PARDUBICE – Jak dostat z hotelového pokoje nechtěného hosta, který po sobě zanechal takovou spoušť, že na uvedení do původního stavu by musela nastoupit úklidová četa?

Host, který měl pokoj v penzionu opustit v deset dopoledne, se k takovému kroku neměl ani po poledni a na výzvy personálu nereagoval. Opuštění hotelového pokoje nešlo po dobrém, tak se do případu museli vložit pardubičtí strážníci s donucovacími prostředky.

Pokoj vypadal jako po výbuchu, všude nepořádek, poházené oblečení a gauč včetně postelí byly potřísněny. Obsah skvrn strážníci raději nezkoumali. Muž ležící na posteli se nejdříve k ničemu neměl, nakonec se k pohybu vymrštil, a to když se pokusil napadnout majitele penzionu. Mohlo ho napadnout, že v přítomnosti strážníků se mu takový záměr nemůže povést.

Za použití hmatů a chvatů strážníci muže svedli na zem a nasadili mu pouta. Při dechové zkoušce se na displeji objevila hodnota 2,21 promile, což muži zajistilo převoz do jiného, mnohem dražšího pokoje, toho na záchytce. Po vystřízlivění jej čeká dořešení celé události.

Foto: MP Pardubice