Tragickou smrt Kobe Bryanta nyní vyšetřují! Příčina zatím není jasná

Tragická smrt, která světu vzala jednoho z nejlepších basketbalistů historie zasáhla celý svět. Kobe Bryant zahynul i se svojí třináctiletou dcerou při pádu vrtulníku v Calabasasu v neděli ráno. Bylo mu jednačtyřicet let. Zůstala po něm manželka Vanesa a další tři děti. Dcery Natalia (17), Bianka (3) a Capri (7 měsíců. Podle zahraničního tisku je příčina nehody zatím nejistá.  Bryant byl známý svojí oblibou v cestování svojí soukromou helikoptérou Sikorsky S-76. Jako vždy cestoval z Newport Beach v Kalifornii do Staples Center v centru Los Angeles. Na palubě byl se svojí třináctiletou dcerou a dalšími pěti přáteli. Nepřežil nikdo. 

Tato zbytečná smrt spustila vlnu soustrastných příspěvků od fanoušk§ z celého světa. „Nemám slov. Nezdá se to vůbec skutečné,“ napsal jeden z nich vedle fotografie Bryanta, z basketbalového hřiště, kde byl ve svém živlu. “To je šílené. RIP Kobe Bryante, byl jsi jeden z nejlepších! Další fanoušek píše: „Tenhle člověk bolí!  Kobe Bryant  byl víc než jen basketbalista, znamenal pro historii a kulturu naší společnosti tolik. Dotknul se mnoha životů tím, že byl sám sebou. Moje srdce je s jeho rodinou a všichni jsme zdrceni touto tragickou ztrátou. RIP legendě.“ O tragickém neštěstí hovořili fanoušci, celebrity i sportovci.

Před halou Los Angeles Lakers, kde Kobe hrával, vznikl pomníček s květinami, ke kterému se schází davy sportovních našenců, pro které byl Bryant více než idolem. Davy, které mu vyjadřují tu nejupřímnější soustrast. Do dlouhé řady kondolentů se přidávají i známé osobnosti. Smutek nad odchodem jedné z největších sportovních ikon vyjádřil i jediný Čech v NBA Tomáš Satoranský. Smutek vyjádřil také americký prezident Donald Trump, slavný sprinter Usain Bolt a řada hvězd stříbrného plátna a hudebních parketů. Kondolence vyjadřují také velké evropské fotbalové kluby, zástupy další sportovních institucí a slavných sportovců.

Kobe Bean Bryant (* 23. srpna 1978 Filadelfie, Pensylvánie – 26. ledna 2020 Calabasas, Kalifornie) Tento americký profesionální basketbalista, který hrál na pozici menšího křídla – střílejícího rozehrávače, v týmu Los Angeles Lakers, byl považován za jednoho z nejlepších basketbalistů všech dob. Do profesionální ligy NBA se rozhodl vstoupit přímo ze střední školy. V roce 1996 byl vybrán týmem Charlotte Hornets jako 13. volba draftu. V téže sezóně byl vyměněn do Los Angeles Lakers. Poprvé na sebe upozornil v roce 1997 vítězstvím ve smečovací soutěži Slam Dunk Contest. Celkem vyhrál pět titulů NBA. Třikrát se Shaquillem O’Nealem, který v Los Angeles Lakers působil v letech 1996–2004.