Naletěl podvodnici na seznamce, přišel o více než půl milionu

CHRUDIMSKO – Namísto šťastného života ve dvou až do smrti zůstaly muži z Chrudimska jen oči pro pláč. Hledal na seznamce osudovou ženu, narazil ale na podvodnici, která ho připravila o několik set tisíc korun. Pak se po ní slehla zem.

Seznámit se na seznamce měl v úmyslu 35letý muž, textová a telefonická komunikace s potenciální partnerkou se zdála být slibná, žena mu slibovala lásku na celý život. Vystupovala pod náhodnou přezdívkou. Když opustili prostředí seznamky a začali si telefonovat, přestavila se tradičním českým jménem s tím, že žije v zahraničí, rozvádí se a chce se dostat zpět do rodné země.

„Na cestu potřebovala auto, na které neměla peníze, proto požádala 14denního přítele o půjčku. Slíbila, že v Čechách začne podnikat a vše mu řádně splatí. Důvěřivý muž její prosby vyslyšel, šel do banky, kde požádal o úvěr na více než půl milionu korun. Peníze dostal a poslal své „přítelkyni“. Od té chvíle se těšil na její návrat ze zahraničí, ta mu však neposlala ani jednu textovou zprávu. Paní s ním přestala komunikovat,“ uvádí policejní tisková mluvčí Eva Maturová a dodává: „Pokud kriminalisté zjistí údaje o pachatelce a vinu jí soud prokáže, hrozí jí až 8letý trest vězení.“

Tento případ není ojedinělý, někdo si může myslet, že takto nalétnou jen ženy, ale jak je vidět, i pánové někdy příliš důvěřují a poté jim zbydou oči pro pláč. Seznámit se na internetovém prostředí není nemožné, ale buďte obezřetní. Nikdy nevíte, s kým komunikujete. „Jak je vidět z tohoto případu, muž hledal ženu svého života, plánoval život ve dvou, ale místo aby se zavázal v manželství, upsal se na 15 let bankovní společnosti, které musí splácet finanční částku, kterou on sám nijak nevyužil,“ varuje mluvčí Maturová.

Ilustrační foto