Vztahový podvodník na seznamce vylákal ze tří žen téměř půl milionu korun!

CHRUDIMSKO – Postarší podvodník se na seznamkách vetřel do přízně několika žen, které připravil celkem o 440 tisíc korun. Přestože policisté již mnohokrát varovali před podvodníky na internetu, naivita některých osamělých lidí, hledajících lásku ve virtuálním světě, je bezbřehá.

Policejní vyšetřovatelka nyní ukončila vyšetřování případu, ve kterém 51letý muž vylákal z několika žen finanční částky v rozmezí od 1500 do 400 tisíc korun. „Na začátku jsme jeho skutečnou totožnost neznali, během prověřování jsme získali informace, které nás dovedly k osobě podezřelého. Jednapadesátiletý muž se k jednání doznává,“ uvedla policejní tisková mluvčí Eva Maturová.

Muž se na internetových seznamkách pod smyšleným jménem vydával za bohatého obchodníka se zlatem a šperky, jindy za lékaře, který bydlí v zahraničí, ale v Čechách podniká. Seznamoval se s různými ženami, kterým sliboval vztah. Na ženy působil velmi solidním dojmem, měl velmi příjemné vystupování. Poté, když s nimi navázal kontakt, začal je navštěvovat, pod různými legendami od nich lákal různě vysoké finanční částky pod příslibem, že jim tyto částky vrátí a navíc je zhodnotí, přičemž to neměl nikdy v úmyslu udělat. Tímto způsobem se mu podařilo podvést tři důvěřivé ženy, od kterých postupně získal finanční částku v celkové hodnotě 440 tisíc korun. Čtvrtá žena jeho jednání prokoukla a požadovaný finanční obnos mu nedala. Podvedené ženy se poté, co zjistily, že svoje peníze zřejmě neuvidí, obrátily na policii.

„Vzhledem k tomu, že se obviněný ke svému jednání doznal, přiznal svoji vinu i dluh, podal Okresní státní zástupce v Chrudimi návrh Okresnímu soudu v Chrudimi na schválení dohody o vině a trestu. Jednou z podmínek této dohody je uhrazení způsobené škody všem třem poškozeným ženám v daném časovém období. Jestliže v určené lhůtě svůj dluh nesplatí, popřípadě bude v obdobném jednání pokračovat, hrozí mu za podvod až pětileté vězení,“ dodala k případu mluvčí Maturová.

Ilustrační foto