Chrudimské divadlo zve na besedu s investigativním novinářem Kmentou

CHRUDIM – „Kdo zabil Františka Mrázka, vám neřeknu. Nevím to. Ale kdo zabíjí demokracii, to vám rád popíšu.“ To jsou slova investigativního publicisty a reportéra z Reportéra Jaroslava Kmenty, který vás tímto zve na besedu spojenou s autogramiádou.

Beseda o mafii v politice se bude konat ve středu 11. března od 18 hodin v Divadle Karla Pippicha v Chrudimi na hlavní scéně, přičemž vstupné je dobrovolné a bude využito na podporu nezávislé žurnalistiky. Toto setkání pořádá Hospic Chrudim.

Jaroslav Kmenta vydal v listopadu 2019 knihu Rudý Zeman. Je volným pokračováním publikace Boss Babiš, která vyšla v roce 2017. Obě knihy popisují zákulisí zrodu a nekalých praktik dvou nejvlivnějších politických hráčů současnosti. Boss Babiš i Rudý Zeman se staly ihned po svém vydání bestsellery.

Mravenčí novinářská práce s detaily a rešeršemi a vypravěčská schopnost autora dělají z obou knih unikátní publikace české dokumentární tvorby, které čtenářům umožní pochopit motivaci „brutalistní politiky“ Miloše Zemana a Andreje Babiše.

Foto: FB Jaroslav Kmenta