První díl pořadu Tlouštíci: Markéta se kvůli nadváze odmítla vdát

Každý z osmi účastníků pořadu Tlouštíci si nese do začátku natáčení jako vklad nejen velkou nadváhu, ale také silný životní příběh, se kterým se více či méně úspěšně pere. A také proto nehubne. Jako první se představí Markéta Bezsedésová (40). Kvůli své obezitě se Markéta nakonec  přestala mít ráda a  jako „tlouštík“ nechtěla dokonce ani před oltář.  Podaří se mladé mamince zhubnout natolik, aby z ní byla nejen hezká nevěsta, ale i maminka plná energie?

Sympatická maminka se rizikovým těhotenstvím prý doslova projedla. Věřila, že po porodu všechno zhubne! “Náročnou péči o dvojčátka jsem si kompenzovala jídlem a  zkratkovité pokusy rázně zhubnout pak skončily  jojo efektem,” přiznává.

Markéta má ve svých čtyřiceti letech podle svých slov všechno, co si kdy přála. Skvělého partnera, vytoužené děti, rodin. Je však něco, co ji tohle všechno štěstí ničí, a to je její váha. Rovných 122,5kg. Kvůli tloušťce nestáčí Markéta svým malým dvojčátkům a odkládá svatbu, protože nechce být tlustá nevěsta. Nemá se ráda, stydí se za sebe, je přecitlivělá a straní se lidí.

Markéta přiznává, že přibírat začala kolem devatenácti let věku. Dává to za vinu nešťastným partnerským vztahům a tomu, že problémy jednoduše zajídala. Z 63 kilogramů se dostala na 75 kg. Před těhotenstvím, když potkala svého nynějšího partnera, vážila Markéta 84 kg. Během těhotenství, které bylo rizikové, navíc ještě hodně̌ přibrala. Výsledkem bylo 25 kg navíc. Markéta vyzkoušela řadu diet, včetně̌ hladovky. Zhubnout se jí vždycky podařilo, ale jakmile s dietou přestala, morálka upadla a ona opět přibrala. S pohybem na tom není zrovna nejlíp. Dříve hodně̌ sportovala, chodila třeba i 4x týdně cvičit. Teď má problém i s chůzí.  Markéta má velkou motivaci: děti. Chce, aby se jim mohla věnovat, aby se za ní jednou nemusely stydět. Chce být krásnou, spokojenou a ne tlustou, udýchanou maminkou. Taky chce být zdravá a plná síly a energie. Velmi ji podporuje i její o 7 let mladší partner, který by s ní rád chodil mezi lidi, do společnosti a taky by si ji rád vzal za ženu. Jenže Markéta se nechce vdávat jako tlustá. Velkou oporu má hrdinka prvního dílu i ve své mladší sestře. Ta je na rozdíl od ní hubená a Markétu v hubnutí a dietách podporuje. Zaplatila jí třeba krabičkovou dietu nebo jí vařila. To, aby Markéta zhubla, je i velkým přáním její vážně̌ nemocné maminky. Trápí se tím, že Markéta vypadá tak, jak vypadá. Ať už bude tím hlavním hnacím motorem k tomu, aby zhubla cokoliv, je důležité, aby se začala mít ráda a našla zase úctu sama k sobě.

Díky odborníkům z pořadu Tlouštíci, je Markéta na dobré cestě. Jaký je totiž výsledek? Po ukončení natáčení váží Markéta 97,7 kg. A hubnout nepřestává.

Hned za pořadem následuje 25 min pořadu Tlouštíci Extra, který bude vycházet z problémů, který řeší účastník v aktuální epizodě, taktéž budou rozebírány největší mýty o hubnutí a v neposlední řadě to bude speciál plný tipů na zdravé hubnutí.