Kudy chodil, tudy řádil. Poškodil auta i domovní dveře, poté napadl policistu

PARDUBICE – Dvacetiletý cizinec na konci minulého týdne v ulici Rumunská v Pardubicích během svého opileckého řádění poškodil 17 zaparkovaných vozidel, dvoje dveře bytových domů, jedny balkónové u rodinného domu a poté ještě napadl policistu. Za tyto činy byl kriminalisty obviněn a hrozí mu až čtyři roky odnětí svobody.

Mladíkovo řádění v brzkých ranních hodinách neuniklo pozornosti hned několika lidem, kteří zavolali na linku 158. „Při příjezdu hlídky podezřelý muž zaútočil na zasahujícího policistu, který ho ihned pomocí donucovacích prostředků zpacifikoval. Kromě poškození cizí věci, co má mít na svědomí, má na svém kontě obvinění z přečinu násilí proti úřední osobě, za což mu hrozí až čtyřleté vězení,“ okomentovala cizincovo noční vyvádění policejní tisková mluvčí Eva Maturová.

Škody postupně odhalovali policisté, denní světlo a majitelé, kteří přišli ke svým automobilům. Přesné vyčíslení škod bude známo ve chvíli, až se k výslechu dostaví všichni poškození. Nyní je škoda odhadována na částku okolo 100 tisíc korun, obviněný je stíhán na svobodě.

„Co ho k poškození věcí i útoku na policistu vedlo, vysvětlit zatím nedovedl. Po zajištění totiž nadýchal 2,58 promile alkoholu. Zatímco v noci byl agresivní, po vystřízlivění se choval úplně jinak,“ dodala mluvčí Maturová.

Foto: Policie ČR