Školák „unesl“ svou mladší sestřičku, policisty telefonicky poslal do oněch míst!

ORLICKOÚSTECKO A CHRUDIMSKO – Případy, v nichž rodiče oznamují pohřešování dětí, nejsou výjimkou. Jen toto pondělí policisté na lince 158 zaznamenali hned dvě takové události. Jednu z Chocně, druhou z okolí Heřmanova Městce.

V Chocni měl vzít chlapec mladší 15 let svou o 5 let mladší sestru na houpačky nedaleko bydliště, ale situace se změnila. Chlapce údajně napadla myšlenka odjet pryč a vyhrožovat mamince, že ublíží nejen sobě, ale i své mladší sestřičce. S maminkou komunikoval přes telefon, ve zprávách uvedl, že skočí pod vlak, proto se matka obrátila na policii. Chlapcovo číslo vytočili i policisté, kteří si ale vyslechli pouze vulgární odpověď: „Nasrat!“

Staňte členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

„Veškeré poznatky nás vedly k pardubickému vlakovému nádraží, kde jsme mimo jiné očekávali i příjezd několika fanoušků hradeckého fotbalového klubu, kteří se chystali na derby s Pardubicemi. Děti pozornosti policistů neunikly. Kolegové je bezpečně poznali, vzali do služebního vozidla před nádražní halu, vyrozuměli maminku i sociální pracovníky. Oba nezletilci se po neschváleném výletu zákonnými zástupci vrátili k matce domů,“ komentovala nezdařený útěk policejní tisková mluvčí Eva Maturová.

Další dvojice zatoulaných dětí zaměstnala policisty na Chrudimsku v okolí Heřmanova Městce. Opět to byly školou povinné děti, shodou okolností stejného věku jako výše uvedený chlapec z Chocně. Obava o děti se s blížící se půlnocí stupňovala, ale i tady vše dobře dopadlo.

„Přišla informace o neosvětlených cyklistech jedoucích směrem Heřmanův Městec, kolegové je našli a ihned zjistili, že jsou to právě zmiňovaní kamarádi, kteří se včas nevrátili domů a nedali o sobě rodičům vědět. Zatímco chlapec prý už párkrát z domu utekl, ale vždy se vrátil, pro slečnu to byl údajně první výlet, na který své rodiče předem neupozornila. Všímejte si opuštěných dětí, někdy totiž může jít o čas,“ dodala mluvčí Maturová.

Ilustrační foto