VIDEO: Těžkooděnci si podruhé přišli pro dealera drog. Skrýval se za skříní, ozbrojen dvěma noži

CHRUDIMSKO – Jako scéna z akčního filmu vypadalo zatýkání 29letého muže, který nenastoupil do výkonu trestu odnětí svobody. Zakuklenci z chrudimské policejní pořádkové jednotky si pro muže přišli již podruhé.

Poprvé to bylo v loňském roce, kdy kriminalisté po pečlivém pátrání zjistili, že právě tento muž je distributorem pervitinu. Během zatýkání loni v březnu nic netušícího muže těžkooděnci „sundali“ z kola, spoutali a odzbrojili. Při prohlídce u něj našli několik vrhacích nožů, „motýlka“, teleskopický obušek i kovovou vrhací hvězdici (viz přiložená fotografie pod videem). Takový arzenál údajně u sebe vozil dle jeho slov pro svou bezpečnost.

Staňte členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Dále měl u sebe 5 igelitových sáčků s bílým práškem o hmotnosti v rozmezí 0,320 a 0,410 gramů a digitální váhu. „K distribuci pervitinu se mladý muž přiznal. Nepracoval, z prodeje drog živil nejen rodinu, ale získané peníze házel do automatů i jimi financoval vlastní závislost na této droze. Stíhán byl na svobodě,“ uvedla k prvnímu zadržení distributora drog policejní mluvčí Eva Maturová.

Do výkonu trestu ale nenastoupil a před policisty se skrýval. Kriminalisté z Chrudimi po něm tedy pátrali a zjistili, v jakém bytě se skrývá. Jelikož bývá vždy ozbrojen noži i vrhacími nástroji, přišla si pro něj nyní opět chrudimská pořádková jednotka. „Dveře otevřela žena, která tvrdila, že doma je jen ona a její děti, což nebyla pravda. Ozbrojení policisté využili oprávnění vstoupit do bytu a prohledat ho. Devětadvacetiletý muž se ukrýval za skříní, a ačkoliv byl doma, měl při sobě dva nože. Proč? Stejně jako při minulém zadržení – prý pro vlastní obranu,“ upřesnila mluvčí Maturová.

Za předchozí majetkovou trestnou činnost a maření výkonu úředního rozhodnutí teď má ve vězení strávit až 40 měsíců. „Smutné je, že žena přítomnost hledaného zapírala, čímž své děti naprosto zbytečně vystavila velice nepříjemné stresové situaci. Policisté tak museli nejen hledat skrývajícího se muže, ale i uklidňovat vystrašené děti,“ dodala mluvčí.

Video a foto: Policie ČR