Nemocnice Pardubického kraje provedla změny ve fungování odběrových míst na Covid-19

PARDUBICKÝ KRAJ – I v červenci bude v kraji zajišťovat odběry na Covid-19 Nemocnice Pardubického kraje. Změní se však fungování a provozní doba odběrových míst. Obě drive-in odběrová místa nahradí odběrové místnosti. Změny dozná i provozní doba.

Počty provedených odběrů na stacionárních drive-in odběrových místech nadále klesají a Nemocnice Pardubického kraje tak mění způsob jejich fungování a provozní dobu.

Staňte členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

V Pardubicích se přesouvá odběrové místo do budovy č. 26, kde sídlí oddělení klinické mikrobiologie a kde se zároveň nacházejí laboratoře, které vzorky vyhodnocují. „Odběrové místo bude sloužit pro potřeby samoplátců a pacientů, které k odběru indikuje krajská hygienická stanice,“ vysvětluje ústavní epidemioložka Nemocnice Pardubického kraje Lucie Bareková. Provozní doba odběrového místa bude v pondělí a ve středu vždy od 16 do 17 hodin.

Pro pacienty se v důsledku změn znovu otevře parkoviště ve spodní části areálu. „Vzhledem k probíhající stavbě budovy nové psychiatrie však nebude možné parkovat přímo u odběrového místa, prosíme proto pacienty, aby sledovali informační cedule a vůz zaparkovali třeba právě na spodním parkovišti, odkud je to k budově mikrobiologie kousek,“ dodává Lucie Bareková.

Odběrové místo v Litomyšli mění stejně jako Pardubice místo i provozní dobu. Nově jej pacienti a samoplátci najdou v budově B u vstupu do nemocnice u vrátnice. I zde se využije blízkost zázemí nemocničních laboratoří. Pracoviště bude v provozu dva dny v týdnu, v pondělí a ve čtvrtek v době od 8 do 10 hodin.

Foto: Shutterstock a Nemocnice Pardubického kraje