V pardubické nemocnici byla nově otevřena pohotovost pro dospělé

PARDUBICE – Od včerejška je pacientům v areálu pardubické nemocnice v budově číslo 8 k dispozici lékařská pohotovost pro dospělé. Pacienti z celého okresu nebudou muset vyhledávat příjmová pracoviště jednotlivých oddělení podle typu obtíží, ale zamíří už jen na jedno místo.

Samostatná ambulance vznikla v nově zrekonstruovaných prostorách méně využívané budovy bývalého plicního oddělení. Plně vybavená ordinace bude sloužit smluvním praktickým lékařům, kteří budou přijímat akutní pacienty ve všední dny od 17.00 do 22.00 hodin a od 10.00 do 22.00 hodin o víkendech a svátcích.

Staňte členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Od uzavření pohotovosti na Dubině poskytovaly pacientům akutní ošetření příjmové ambulance pardubické nemocnice, pacienti tak mířili s konkrétními problémy na konkrétní pracoviště. „Spuštění provozu ambulance pohotovosti pro dospělé sice předcházely složité přípravy, ale na pacienty dnes čeká zrekonstruované zázemí, které jsme vybavili novým zařízením a zdravotnickou technikou. Zároveň jsme dokončili jednání se zdravotními pojišťovnami a uzavřeli dohody s lékaři i zdravotními sestrami,“ upřesnil generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald.

Kdy využít lékařskou pohotovostní službu?
Pokud dojde k náhlé změně zdravotního stavu nebo zhoršení průběhu onemocnění mimo ordinační dobu registrujícího praktického lékaře či ambulantního specialisty, je vhodné vyhledat lékařskou pohotovostní službu. Ta však není určena pro běžné vyšetřovací a léčebné výkony, které lze vyžádat v době běžného denního provozu zdravotnického zařízení. Ve stavech, kdy je bezprostředně ohrožen život nebo mohou obtíže způsobit trvalé chorobné změny, je nutné přivolat Zdravotnickou záchrannou službu na čísle 155 nebo 112.

Foto: Nemocnice Pardubického kraje