VIDEO: Pod vlivem drog ujížděl policii téměř 10 kilometrů. V autě vezl ženu a dítě!

SVITAVY – Policisté stíhali nocí téměř 10 kilometrů řidiče, jenž pod vlivem drog ohrožoval svou nebezpečnou jízdou i matku s dítětem, které vezl v autě. Řidičák měl mladý muž v čistírně a během stíhací jízdy na policisty několikrát divoce gestikuloval rukou z okénka.

Policisté z Moravské Třebové si po druhé hodině ranní před dvěma týdny všimli vozidla projíždějícího ztichlými ulicemi města, kdy jeho řidič nerespektoval žádné dopravní značení. Nerespektoval ani pokyn hlídky k zastavení a začal ujíždět. Několikrát za dobu jízdy gestikuloval rukou z okénka. A částečná jízda v protisměru mu také nečinila potíže. Než konečně zastavil, dojel od Moravské Třebové až do obce Lázy u Městečka Trnávka. „Na výzvu hlídky, aby z vozidla vystoupil, nereagoval a snažil se nadále ujíždět. Kolegové byli nuceni použít donucovací prostředky,“ upřesnil policejní tiskový mluvčí Ondřej Zeman.

Staňte členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Testu na drogy a alkohol se osmadvacetiletý řidič následně odmítl podrobit, ale uvedl, že asi hodinu před jízdou měl pervitin. Kontrolou také vyšlo najevo, že má soudem vysloven zákaz řízení motorových vozidel až do roku 2022 a že ve vozidle vezl další dvě osoby – dvaadvacetiletou matku s dítětem.

„Muž je v současné době podezřelý z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, kdy mu v případě prokázání viny před soudem může být uložen trest až dva roky odnětí svobody,“ dodal mluvčí Zeman.

Video: Policie ČR