U téměř šestnácti set událostí zasahovali v červnu hasiči v Pardubickém kraji

PARDUBICKÝ KRAJ – Hasiči Pardubického kraje vyjížděli během června letošního roku celkem k 1587 událostem. Nejvíce zásahů bylo u bleskových povodní, které potrápily mnoho obcí na východě Čech.

Na Pardubicku profesionální hasiči zasahovali v červnu u 470 událostí, na Chrudimsku u 418, na Svitavsku u 301 a na Orlickoústecku to bylo 398 událostí. Nejvíce opět zasahovali u technických událostí (1357). „Mezi tyto události se řadí vyproštění osob z výtahu, nouzové otevření bytu, měření koncentrací, technologické pomoci, čerpání vody, odstraňování spadlých stromů i úniky látek. Během června hasiči zasahovali u 147 dopravních nehod v kraji a likvidovali 31 požárů,“ uvedla tisková mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Staňte členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Mezi největší události v červnu 2020 se zařadí tyto události:
K požáru teleskopického nakladače vyjížděli hasiči do Liboměřic, částí obce Nové Lhotice v okrese Chrudim 16. června 2020. Škoda byla vyčíslena na půl milionu korun. Příčinou byla nepředpokládaná technická závada na stroji – spadlá zvuková a tepelná izolace na výfukovém potrubí.

Dne 29. června 2020 likvidovali hasiči v Budislavi na Svitavsku požár osobního automobilu. Škoda byla vyčíslena na 300 tisíc korun. Příčina je stále vyšetřována.

V Moravském Karlově na Orlickoústecku zasahovali hasiči 13. června u třetího největšího požáru v kraji za měsíc červen. Jednalo se o požár neobývaného rodinného domu. Škoda byla vyčíslena na 250 tisíc korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 100 tisíc korun. Příčinou vzniku požáru byl úmysl neznámé osoby.

Foto: HZS Pardubického kraje