Kaiser s Lábusem jako Žena za pultem 2: Pult osobnosti

Scénky Oldy Kaisera s Jiřím Lábusem patří k tomu nejlepšímu co náš humor má. Možná právě proto, že dokáží přesně vystihnout realitu života. Divadelní komedie Žena za pultem 2: Pult osobnosti je sice naprosto šílená, ale co když nás jednou přejde humor a děj divadelní hry bude jednou naší hořkou realitou? 

Legendární vševědoucí levicová prodavačka se vrací ve vizionářské komedii! Komedie, která svedla dohromady čtyři výjimečná jména: současný přední divadelní autor Petr Kolečko, jehož hry se pro řadu diváků stávají přímo kultem, napsal na tělo hereckým legendám Jiřímu Lábusovi a Oldřichu Kaiserovi „vizionářskou komedii“ Žena za pultem 2: Pult osobnosti. Exklusivní autorský tým doplňuje výrazná režisérská osobnost David Drábek.

Je volební víkend. Jiřina, prodavačka v malém koloniálu, věří, že to konečně dopadne a komunisté vyhrají. Již dlouho se učí, jak se řeknou čínsky rohlíky a vlašák, protože chce stačit čínským obchodníkům, kteří přijdou, až se rozjede obchod s východem. Číňané nezklamou, ti nejsou jako Rusové. Tentokrát to všechno vyjde a její syn Kája udělá hereckou kariéru, bude novým Vladimírem Brabcem. Hanka, která nakupuje u Jiřiny makrobiotickou stravu, se jí vysmívá. Komunisti nikdy nevyhrají a Jiřina je bláhová. Ale není náhodou naivní spíš Hanka, když věří, že s ní její stokilový muž Pepa drží dietu…? „Duo Kaiser – Lábus jsou léty sehranou dvojicí komediantů v tom nejlepším smyslu slova, která si našla nemalou skupinu věrných fanoušků. Ani v novince vycházející z prorežimního seriálu Žena za pultem nechybí styl humoru, na nějž jsou diváci zvyklí už z dob “Kouzelníků”. Můžeme se tak smát Lábusovým ženským kreacím v roli prodavačky Jiřinky čekající na změnu režimu, či Kaiserově pravicově orientované Hance, ale i spoustě vtipných hlášek. Pod tím vším je však zřetelně jasný i jejich politický názor, jímž se snaží varovat před návratem komunismu. Škoda, že nedokázali tnout do černého rázněji,“ hodnotí představení jeden z diváků.

Přijďte se podívat pod Žižkovskou věž na představení z cyklu Hvězdné léto, na duo Jiří Lábus a Oldřich Kaiser, kteří se předvedou ve čtyřech rolích, které režíroval David Drábek podle předlohy Petra Kolečka, která je tak šílená, že to možná jednou může být pravda!