VIDEO: Jak vypadá jízda pod vlivem 4,22 promile alkoholu

ORLICKOÚSTECKO – Opilý cizinec předvedl na Králicku jízdu, během níž se s odcizeným vozem sotva udržel na silnici. Vše zachytila palubní kamera auta jedoucího za ním. Byl to neuvěřitelný hazard se životem vlastním i jeho spolujezdce a ostatních účastníků silničního provozu.

„Devětatřicetiletý řidič cizí státní příslušnosti si zřejmě v jedné z obcí na Králicku vzal bez vědomí majitele jeho osobní automobil značky Fiat Punto a s o devět let mladším podnapilým spolujezdcem vyrazil po frekventovaných silnicích I. tříd č. 11 a č. 43 směrem na Králíky,“ uvedla policejní tisková mluvčí Lenka Vilímková.

Staňte členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Jeho nebezpečnou jízdu zaznamenala palubní kamera vozidla jedoucího za ním. Osádka tohoto vozu společně s dalším řidičem projíždějícím místem, ve chvíli, kdy jel v Červené Vodě velmi malou rychlostí, až téměř zastavil, využila příležitosti a řidiči zabránila v další jízdě. Riskantní jízdu policistům okamžitě oznámila na linku 158. Ti se po příjezdu nestačili divit. Opilý cizinec nejenže neměl řidičské oprávnění, ale při dechové zkoušce na alkohol nadýchal 4,22 promile!

„Muži jsme ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinů neoprávněné užívání cizí věci a ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě prokázání viny u soudu, hrozí až dvouletý trest odnětí svobody,“ dodala mluvčí Vilímková.

Video: Policie ČR