Agresorka vytáhla před barem nůž z kabelky a cizího muže bodla do krku

PARDUBICE – Opilá žena pod vlivem drog vyřešila slovní rozepři se skupinkou lidí před barem na Palackého třídě po svém. Z kabelky vytáhla nůž a jednoho z mužů bodla do krku. Ten skončil s řeznou ranou v nemocnici.

Ze soboty na neděli pět minut po půlnoci došlo v Pardubicích na Palackého třídě ke krvavému incidentu. Skupinku tří osob, kteří tu seděli před barem, míjela žena, která je začala bezdůvodně verbálně napadat. Jeden z mužů se ohradil a odeslal ji do patřičných míst. Žena vytáhla z kabelky velký nůž a zaútočila na něj. 47letý muž stihnul rychle instinktivně ucuknout, takže ostří nože mířící na krk mu naštěstí způsobilo jen lehčí řeznou ránu.

Staňte členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Ostatní přítomní ihned na ženu skočili a zamezili jí v dalším útoku. Na místo rychle dorazili strážníci i hlídka Policie ČR, kteří obdrželi oznámení od svědků. Strážníci poskytli zraněnému muži první pomoc a přivolali záchranku. Agresorka skončila i s nožem na služebně obvodního oddělení policie, která si případ převzala.

„Dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu i test na jiné návykové látky byly u 35leté ženy pozitivní. Dechová zkouška vykázala 1,73 promile alkoholu, test na drogy přítomnost látky amfetamin/metamfetamin. Kriminalisté ženu obvinili z trestného činu těžké ublížení na zdraví ve stádiu pokusu, za což jí v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody v délce tři až deset let,“ informovala policejní tisková mluvčí Dita Holečková.

Foto: Ilustrační a Policie ČR