VIDEO: Zběsilá noční honička dodávky s policií

PARDUBICKÝ KRAJ – Řidič užitkového vozu zběsile ujížděl před policisty, ti ho po zastavení museli z auta vytáhnout za použití donucovacích prostředků. Donucovací prostředky museli použít i na jeho bratra, který přišel svého sourozence bránit. Konečné vyúčtování nebude zrovna levné.

Před několika dny v obci Staré Město u Moravské Třebové chtěli v noci policisté zastavit a zkontrolovat řidiče vozidla VW Caddy. Řidič na světelné i zvukové signály ale nereagoval a začal ujíždět. Během své zběsilé jízdy několikrát přejel do protisměru, najížděl na chodník a pak se pokusil s vozidlem ujet po poli. S policisty v zádech se snažil z pole vyjet zpět na silnici, ale v té chvíli mu policejní vozidlo zatarasilo cestu. Ani po zastavení nechtěl řidič spolupracovat, a proto mu museli policisté za použití donucovacích prostředků z auta pomoct vystoupit.

Staňte členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

„Protože se třiatřicetiletý řidič odmítl podrobit dechové zkoušce a zároveň nesouhlasil ani s lékařským vyšetřením spojeným s odběrem krve, policisté mu zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Jeho jednání předáme k vyřízení příslušnému správnímu orgánu. Muži hrozí pokuta 25 až 50 tisíc korun a zákaz činnosti na jeden až dva roky,“ komentovala tisková mluvčí policie Dita Holečková.

Během zákroku proti řidiči na místo přišel i jeho bratr, který se snažil probíhající zákrok narušovat. „Nedal si říci ani on a až po použití donucovacích prostředků svého nerozvážného chování litoval a jeho neuposlechnutí výzvy uzavřeli kolegové udělením pokuty 10 tisíc korun,“ dodala mluvčí Holečková. Jak mužova jízda vypadala, se podívejte ve videu.

Video: Policie ČR