Navrhněte síň slávy pro tuto úchvatnou blondýnu z Fulneku!

Fotografie: Petra Kvitová (fb)

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ / ČR – Jméno Petra Kvitová je známé po celém světě. Vedení tenistčina rodného města Fulneku aktuálně vyhlásilo architektonickou soutěž na realizaci její síně slávy, která bude otevřena už v příštím roce v místním barokním Knurrově paláci. Nabídky do soutěže je možné podat až do 13. listopadu.

„Chceme vzdát hold sportovkyni, která své rodné město proslavila ve světě. Zároveň lidem nabídneme nový úhel pohledu na život Kvitové v podobě jejího dětství a prvních úspěchů na tenisových kurtech,“ říká starosta Fulneku Petr Ertelt.

V plánované síni slávy se návštěvníci seznámí s životním příběhem Petry Kvitové. K vidění tady budou i její cenné sportovní trofeje, které tenistka poskytne. Kvitová zde také bude prezentována jako osminásobná držitelka ceny Karen Krantzcke za fair play. Síň slávy bude dle očekávání vedení města Fulneku důkazem toho, že i dítě z malého města může dokázat velké věci a být vzorem pro lidi na celé planetě.

Do veřejné architektonické soutěže je možné se přihlásit až do 13. listopadu. Vedení města do soutěže oslovilo i 18 vysokých škol zaměřených na architekturu, design a sport. Budoucí interaktivní expozice se pak bude nacházet nejen ve čtyřech sálech paláce, ale také v jeho veřejných prostorách. Na nádvoří Knurrova paláce by zároveň měla vzniknout kavárna v designu síně slávy.