Jak vydolovat bankovku ze sloupku dopravní značky? Přece pilkou na železo!

PARDUBICE – Dva koumáci z neznámého důvodu strčili tisícikorunovou bankovku do sloupku dopravní značky. Kuriózní příběh o tom, jak ji dolovali ven nejprve pomocí pily, poté i s asistencí městské policie, má dokonce pokračování. Pachatel se druhý den vrátil dokonat dílo zkázy.

Na operační středisko pardubické městské policie v úterý večer přišlo nevšední telefonické oznámení, že v ulici Kunětická mají dva muži řezat pilou dopravní značku. Hlídka vzápětí vyrazila na místo, kde se oznámení potvrdilo. Strážníci s úžasem spatřili dva muže, jak se pokoušejí uříznout sloupek od dopravní značky.

Staňte členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. 

Na začátku všeho byla tisícikoruna, kterou jeden z aktérů strčil do nízkého sloupku dopravní značky. Důvod proč se tak stalo, nedovedl nikdo z nich rozumně vysvětlit. Nejdříve ji zkusili vytáhnout ručně. Neúspěšně. Záchrana bankovky poté pokračovala nákupem pilky na železo. Tou se dva koumáci pokusili sloupek odříznout. Poškodili přitom jak sloupek, tak na něm připevněnou dopravní značku a svůj pokus pro fyzické vyčerpání vzdali v polovině řezu.

Strážníci zjistili, že oznamovatelem protiprávního jednání byl sám jeden z aktérů celého příběhu. Hodnota 1,41 promile v jeho dechu by zde mohla být částečným, nikoliv však jediným vysvětlením celého dění. Po vstřebání počátečního ohromení strážníci zadokumentovali místo události a tisícikorunu zachránili stavebním vysavačem, který zapůjčil jeden ze svědků celé show.

Celý příběh by mohl skončit vyčíslením škody na dopravním značení a udělením pokuty od správního orgánu, jenže má neuvěřitelné pokračování. Ve středu před čtrnáctou hodinou hlídka strážníků do ulice Kunětická vyjela na totožné oznámení. Někdo zde pilou řeže dopravní značku. Strážníci na místě zastihli jednoho z aktérů předchozího příběhu, 36letého muže.

A vysvětlení tohoto počínání? Muž byl předchozí den opilý natolik, že si vůbec nepamatoval, že tisícikoruna ve sloupku už není a vydal se ji získat pro sebe. „Zastihli jsme jej nad již zcela uříznutou dopravní značkou. Nemáme k tomu asi co dodat, snad jen to, že strážníci tento druhý díl přidávají k předchozímu oznámení správnímu orgánu,“ dodal tiskový mluvčí strážníků Jiří Sejkora.

Foto: MP Pardubice