Autobusy v Pardubickém kraji od pondělí najedou na prázdninový provoz

PARDUBICKÝ KRAJ – V souvislosti se zpřísněním opatření proti šíření koronaviru bude na území Pardubického kraje od pondělí 26. října zaveden v autobusové dopravě letní prázdninový provoz. Ten znamená snížení rozsahu přepravy o přibližně 16 procent. Omezení by měla být platná do návratu žáků a studentů do škol.

„Původním plánem nebylo omezovat autobusovou dopravu, avšak vzhledem k dalším výrazným omezením pohybu osob jsme nuceni po debatě s dopravci přistoupit i k tomuto opatření, které vejde v platnost v pondělí 26. října s tím, že někteří dopravci nás informovali, že na prázdninový provoz přejdou postupně v průběhu týdne. Jedná se o nastavení letního prázdninového provozu, který nepočítá s cestami školáků. Oproti běžnému jízdnímu řádu je zde snížení rozsahu zajišťované dopravy o přibližně 16 procent. Jakmile však bude obnovena školní docházka, uděláme maximum pro to, abychom se vrátili do běžného provozu,“ sdělil náměstek hejtmana pro oblast dopravy a dopravní obslužnosti Michal Kortyš.

Změna jízdních řádů by se měla v nejbližších dnech objevit také v rámci internetových portálů pro vyhledávání jízdních řádů oredo či idos.

Foto: Icom transport