VIDEO: Zátah na tajně otevřenou hospodu v Pardubicích. Hosté před policií utíkali přes kuchyň

PARDUBICE – Nejen bývalý ministr zdravotnictví se šéfem vládních poslanců se scházejí v nouzovém stavu pod pláštíkem tmy v zavřené restauraci. Další hospodu otevřenou navzdory vládním omezením odhalili v pátek v Pardubicích strážníci městské policie. Uvnitř i přes nařízení hospoda běžela dál. Ve spolupráci s Policií České republiky strážníci v objektu pochytali 8 osob.

Městská policie Pardubice měla informaci o tom, že restaurační zařízení na sídlišti Dukla je v provozu i nadále, a proto v pátek večer po dvacáté hodině strážníci situaci prověřili. Hlídka viděla, že do prostoru restaurace Letka, umístěné uvnitř rozsáhlého objektu OK Centrum, vchází a vychází lidé přes dveře ubytovny. Zajištění bylo důkladné. Vstup se nacházel uvnitř domu za dvojími dveřmi. Zákazníci museli zavolat na telefonní číslo pro rozvoz jídla a prostor přede dveřmi hlídá kamera.

Staňte členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.  

Samotná restaurace měla okna důkladně zalepená neprůhlednou fólií, průchody na terasu pak zakrývaly pověšené deky a záclony. Navenek se tak vše tvářilo, že uvnitř je zhasnuto. Za zamčenými dveřmi do výčepu přitom světlo svítilo naplno a provoz běžel dál tajně.

Strážníci městské policie se proto spojili s kolegy z Policie České republiky a zaklepali na dveře. V tom okamžiku světla zhasla a muzika přestala hrát. Hosté se vzápětí pokusili utéct z objektu druhým východem přes kuchyň a provozní prostory. I u tohoto východu však čekala policejní hlídka a hosty vrátila zpět do restaurace. Tam policisté a strážníci našli jak nedopitá piva, nezaplacené účty na stolech, popelníky plné nedopalků, tak třeba i jednoho ze štamgastů, který stále seděl za barem a policisty familiérně zdravil.

Pak už začali účty vypisovat policisté, kteří si případ od strážníků převzali k dokončení. U všech zúčastněných byla provedena dechová zkouška na alkohol, která ve všech případech vyšla pozitivní. Provozovatel se snažil tvrdit, že se jedná o ubytované hosty v přilehlé ubytovně, což ale nemohl doložit seznamem ubytovaných osob. Navíc všichni hosté měli trvalé bydliště v blízkém okolí hospody, jak někteří vzápětí přiznali.

V tomto případě by navíc nepadala v úvahu výjimka pro provoz restaurace pro ubytované hosty. Policisté navíc dovnitř vstoupili před devátou hodinou, kdy už by mělo být vše zavřené. Porušením vládního nařízení vyplývající z nouzového stavu se nyní bude zabývat správní orgán.

Provozovateli restaurace, který přes zákaz vyhlášený v rámci nouzového stavu obsluhuje hosty, hrozí pokuta až tři miliony korun. Štamgasty může porušení nařízení stát 20 tisíc korun.

Video a foto: MP Pardubice