Houbový koláč – rychlá dobrota s vůní lesa

Ilustrační foto

Letošní rok byl bohatý na úrodu hub, takže i ti, kteří toho v lese normálně moc nenajdou, mohli letos jásat. A jak se sušenými houbami naložit? Kromě klasické smaženice nebo bramboračky můžete zkusit také houbový koláč. Jeho příprava vám příliš času nezabere, zato výsledek bude zajímavým zpestřením vašeho jídelníčku. Pokud doma žádné sušené houby nemáte, nevadí. Použijte mražené nebo sterilované z obchodu.

Houbový koláč

Suroviny

Listové těsto

Houby (např. sklenička sterilovaných žampionů, sušené houby, mražené houby)

2–3 vejce

150 g šunky nebo dietního salámu

Velká cibule

Tři stroužky česneku

Pepř, kmín

Postup

Nejdříve přijde na řadu houbová náplň. Její příprava záleží na tom, jaké houby použijeme. Pokud použijeme čerstvé, nakrájíme je na kousky, podlijeme malým množstvím vody, podusíme na cibulce a dochutíme pepřem a kmínem. Až vychladnou, přidáme najemno nakrájený salám nebo šunku.

Jestliže použijeme houby sušené, musíme je na několik hodin namočit do trochy vody. Změknou, zvětší svůj objem a jejich vůně zintenzivní. Přebytečnou vodu pak scedíme a houby nakrájíme na drobné kousky. Pokud máme čerstvých hub málo, přidáme sterilované z obchodu (např. žampiony). Sterilované žampiony nemají výraznou chuť, proto se vyplatí zkombinovat je např. se sušenými houbami, které mají silnější aroma. Dále opět nakrájíme nadrobno cibuli a šunku nebo dietní salám. (Salám nepoužíváme pikantní, aby vynikla chuť hub.) Dle chuti osolíme a dochutíme jemně pepřem a kmínem. Tuto směs vařit nemusíme.

Listové těsto vyválíme na tenčí plát a položíme do formy vyložené pečicím papírem. Potřeme ho utřeným česnekem a pak ně něj klademe lžící houbovou náplň, kterou rovnoměrně rozetřeme. Dáme péci do vyhřáté trouby.

Ve větším hrníčku rozšleháme vejce, do kterých přidáme několik kapek vody. Až se okraje těsta začnou v troubě zvedat a chytat barvu, zalijeme koláč rozšlehanými vejci a pečeme, dokud vejce neztuhnou, tj. až jsou dostatečně tepelně upravena. Tou dobou již i okraje koláče chytnou zlatavou barvu. Podáváme mírně teplý nebo ho necháme úplně vychladnout.

Přejeme dobrou chuť