Vypěstoval 311 rostlin marihuany, sklidili mu je policisté

SVITAVSKO – Údajná touha vypěstovat nejvyšší rostliny marihuany a tím získat obdiv mezi kolegy-pěstiteli, klidně i na evropské úrovni, to mělo být přání 59letého muže z Litomyšle, který se letos pokusil v odlehlém místě splnit si svůj sen. Ten mu však překazili policisté ze svitavského oddělení obecné kriminality předčasnou „sklizní“ úrody.

Pěstitel se od 1. dubna do 9. září letošního roku snažil své úsilí schovat až třímetrovým dřevěným „plotem“, který vidíte na níže přiložené fotografii. Možná že měl úspěch nadosah, protože rostliny, které kriminalisté odvezli, byly už vyšší než zmíněná třímetrová zástěna, která je skrývala před pohledem veřejnosti. „Obdiv ale nepřijde takový, jaký očekával. Místo úcty „kolegů“, kteří nelegálně konopí pěstují stejně jako on, bude jeho práci hodnotit soudce,“ komentovala policejní tisková mluvčí Eva Maturová.

Staňte členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Sklizené konopí policisté předali specialistům k odbornému vyjádření. Že nešlo o pár rostlinek, o tom svědčí fakt, že 311 rostlin po usušení vážilo téměř 8 kilogramů s celkovým obsahem 50,36 gramů čistého delta-9-THC, což je 0,92 % hmotnosti.

„Přitěžující okolností pro tohoto pěstitele v soudním líčení je skutečnost, že za obdobnou činnost byl už v minulosti odsouzen. Nyní mu za nedovolené pěstování rostlin obsahující omamnou nebo psychotropní látku hrozí až tříleté vězení,“ dodala mluvčí Maturová.

Foto: Policie ČR