VIDEO: Záchrana černého pasažéra zpoza spoileru dodávky

PARDUBICE – Nejen běžence z dalekých zemí nacházejí muži zákona v nejrůznějších úkrytech nákladních vozů. Černým pasažérem může být i zvíře a při jeho zachraňování se strážník stává i kaskadérem. Strážníkovi z odchytové skupiny se podařilo vysvobodit uvízlého dravce zpoza spoileru dodávky po „intenzivním boji“, který si můžete představit jako pokus o nabrání bojujícího sousta pomocí obřích čínských hůlek, zatímco ležíte na střeše náklaďáku.

Hrdinou čtvrteční hry na schovávanou je káně lesní, které nechtěně uvízlo za větrným spoilerem na kabině skříňové dodávky. Řidič při zastavení zaregistroval šramot, poté si všiml čouhajícího křídla a s překvapením zjistil, že v prostoru mezi spoilerem a skříní dodávky je uvízlé káně. Uvědomil si, že někdy kolem sedmé hodiny ranní slyšel náraz do horní části kabiny, ale protože nic podezřelého ve zpětných zrcátcích neviděl a pak už byl klid, nevěnoval tomu pozornost.

Staňte členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Teprve až v pět hodin odpoledne, když zastavil, si všiml uvízlého dravce. Zbytek záchranné akce už byl v režii strážníka z odchytové skupiny, který se nejdřív musel dostat na střechu dodávky. Naštěstí řidič černého pasažéra objevil v prostorách čerpací benzínové stanice, kde měli i žebřík. Ten strážník použil a poté se už pustil do odchytu vyděšeného káněte. Po několika minutách intenzivního odporu ze strany opeřence nakonec skončil dravec v odchytové síti a následně v péči pracovníka Záchranné stanice a ekocentra Pasíčka.

Káně prošlo prohlídkou, zda není zraněné, a byla provedena i zkouška jeho koordinace a reakce. Na to, co měl dravec za sebou, byl v dobré kondici, takže nyní ho čeká dvoudenní pozorování a poté bude opět vypuštěn do volné přírody.

Video a foto: Městská policie Pardubice