Nový most přes Třebovku v České Třebové se brzy otevře pro dopravu

ORLICKOÚSTECKO – Důležitá spojnice přes řeku Třebovku v České Třebové bude brzy otevřena. Řeč je o Hýblově a Podbranské ulici a mostu na Zámostí. V těchto dnech finišují práce a na konci příštího týdne by mohla být stavba předána do předčasného užívání. Náklady na stavbu jsou plně kryté krajským rozpočtem a činí necelých 46 milionů korun včetně daně.

„Most na Zámostí je důležitou spojnicí v České Třebové směrem na Skuhrov a dále na Lanškroun. Stav původního mostu byl i vzhledem k dopravnímu zatížení neúnosný, a proto jsme se rozhodli společně s rekonstrukcí Podbranské ulice původní most zbourat a postavit nový. Stavební práce byly v průběhu letošního roku ovlivněny koronavirovou pandemií, omezením pohybu osob, dodávek některých materiálů, služeb a prací. Jsem rád, že se začátkem prosince se most v režimu předčasného užívání otevře,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Staňte členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Rekonstrukce více než kilometrového úseku od křižovatky se silnicí I/14 včetně demolice a stavby nového mostu přišla krajský rozpočet na 46 milionů korun. Pro rok 2021 má kraj připraveno pokračování rekonstrukce v Lidické ulici za 27 milionů korun, avšak nyní čeká na vývoj jednání o kompenzacích pro kraje za zrušení superhrubé mzdy.

Foto: maps google a Pardubický kraj