VIDEO: Chtěl spáchat sebevraždu v garáži. Pardubičtí policisté ho našli včas

PARDUBICE – Těžko říct, jaká beznadějná situace donutila mladého muže k zoufalému kroku, jenž mohl skončit fatálně. Naštěstí jeho matka zalarmovala policisty, kteří sebevraha našli včas a ze zakouřené garáže jej vytáhli.

Policie nyní zveřejnila video ze záchrany jedenatřicetiletého sebevraha. Na linku 158 zavolala jeho matka, že její syn na sociální síti zveřejnil video, na kterém se loučí se životem. Žena uvedla adresu, na které by se její syn mohl nacházet, a policisté okamžitě vyrazili. Na místě byli do pěti minut od nahlášení.

Staňte členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Na uvedené adrese otevřel dveře mužův spolubydlící a policistům řekl, že pohřešovaného neviděl, ale že by touto dobou měl být v práci. „Přesto policisté chtěli projít byt, zda se tam muž opravdu nenachází. Mimo jiné šli zkontrolovat i garáž. Ta byla silně zakouřená, bylo v ní nastartované auto a uvnitř pohřešovaný, který vypadal, že je v bezvědomí,“ komentovala policejní tisková mluvčí Dita Holečková.

Jeden policista otevřel dveře garáže, druhý muže okamžitě vytáhl z auta ven na čerstvý vzduch. Tam se probral a s policisty začal komunikovat. Ti na místo zavolali zdravotníky a do jejich příjezdu muže zabalili do izotermické fólie a poskytli mu potřebnou první pomoc.

V Česku dokoná sebevraždu ročně zhruba 1500 lidí. Mezi těmi, kteří od úvah dojdou až k tomu, že si život skutečně vezmou, je čtyřikrát více mužů než žen. Ženy, které se pokoušejí o sebevraždu mnohem častěji, sáhnou převážně po lécích, což nevede vždy ke smrti. Muži volí drastičtější a bohužel také účinnější způsoby.

Video a foto: Policie ČR