Žlutá hokaido a červená řepa – pestrobarevná kombinace pro zimní dny a talíře. Zkuste krémovou polévku

Ilustrační foto

V  zimních dnech máme většinou chuť na pokrm, který zasytí a zahřeje. Chlad nám totiž odebírá energii, kterou je potřeba doplnit. Nedostatek slunečního svitu zase způsobuje, že toužíme po jasných a teplých barvách. Uvařme si polévku, která zasytí i zahřeje a zároveň potěší naše oči optimistickou barvou. Krémová polévka z hokaida a řepy také dodá potřebnou vlákninu a spoustu dalších živin, kterých máme v zimě málo.

Suroviny

1 dýně hokaido (cca 1 kg)

1 syrová řepa (cca ¼ kg)

1 velká cibule

Sůl, pepř, mletý muškátový květ nebo oříšek

200–300g bílý smetanový jogurt nebo 200 g zakysaná smetana, smetana ke šlehání

Trocha tuku (olej, sádlo)

Postup přípravy

Hokaido dýni omyjeme, osušíme a nakrájíme na kousky. Vydlabeme vnitřek, který nevyužijeme, a ponecháme si pouze pevnou dužninu i se slupkou. Hokaido dýně má tu výhodu, že ji nemusíme loupat. Rovněž umyjeme řepu, odkrojíme zdřevnatělé části na obou koncích, oloupeme a nakrájíme na kousky.

Na rozpálenou pánev s malým množstvím tuku dáme nadrobno nakrájenou cibuli a osmahneme dozlatova. Pak přidáme nakrájenou dýni společně s řepou. Chvíli restujeme na cibulce a zároveň občas promícháme, aby se zelenina nepřichytla. Pak zalejeme vodou a necháme vařit, až zelenina změkne. Vody dáme 1–2 cm nad zeleninu. Kdo má rád řidší polévku, přidá vody více, což ale může udělat i později. Vaříme, dokud se obsah našeho hrnce mírně nerozvaří nebo alespoň pořádně nezměkne. (Na přípravu polévky se výborně hodí tlakový hrnec, v němž máme přibližně po 15 minutách varu uvařeno.)

Tyčovým mixérem zeleninu rozmixujeme dohladka a dochutíme kořením. Nakonec zjemníme hustým smetanovým jogurtem, zakysanou smetanou nebo smetanou ke šlehání. Smetanový jogurt je vhodná volba, pokud si hlídáte linii nebo máte problémy s trávením, protože je  mnohem lépe stravitelnější než smetana. Pokud je polévka stále příliš hustá, opatrně zředíme převařenou vodou. Pozor, polévka dost silně barví.

Podáváme s opraženou houskou. Polévka výborně zasytí.