Osobní vlak smetl v Hrušové náklaďák naložený polystyrenem

ORLICKOÚSTECKO – Na železniční trati Litomyšl – Vysoké Mýto na přejezdu v Hrušové došlo dnes ráno k dopravní nehodě osobního vlaku s nákladním vozem. Za srážkou byl spěch řidiče náklaďáku, který tak hazardoval nejen se svým životem, ale i s životy deseti cestujících v osobním vlaku.

„Dopravní nehoda nám byla oznámena krátce před osmou hodinou ranní. Šestačtyřicetiletý řidič nákladního vozidla značky DAF vjel při předjíždění jiného nákladního vozu na železniční přejezd v obci Hrušová v době, kdy byla v činnosti výstražná světla na zabezpečeném železničním přejezdu. K přejezdu se v tu dobu blížil vlak,“ uvedla policejní tisková mluvčí Lenka Vilímková.

Staňte členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Aby řidič zabránil nárazu do kabiny svého náklaďáku, zvýšil rychlost a snažil se místo co nejrychleji opustit. Přestože strojvedoucí brzdil, vlakem narazil do jeho zadní nákladové části. Při nárazu se naštěstí nikdo nezranil, ani desítka cestujících z vlaku včetně strojvůdce, ani řidič náklaďáku. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů, převážený polystyren z nákladního auta vylétal všude kolem. Škodu policisté předběžně vyčíslili na 650 tisíc korun. Dechová zkouška na alkohol u řidiče a strojvedoucího vyloučila, že by před jízdou pili alkoholické nápoje.

Foto: HZS Pardubického kraje