VIDEO: Pardubičtí strážníci pomohli při záchraně života diabetika v bezvědomí

PARDUBICE – Městská policie nedohlíží jen nad veřejným pořádkem a bezpečností v obci, v některých případech se podílí i na záchraně života. Hypoglykemický záchvat je život ohrožující stav a v takovém případě se musí jednat rychle, i za cenu vykopnutých dveří.

Ve středu kolem poledne přijali pardubičtí strážníci oznámení od pracovnice domácí zdravotní péče, která se nemohla dozvonit na svého klienta. Ošetřovatelka dále uvedla, že slyší jen slabé sípání.

Staňte členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Hlídka byla během několika minut na místě a přes okno zjistila, že v bytě leží muž a nehýbá se. Strážníci od ošetřovatelky věděli, že muž je diabetik a zřejmě upadl do bezvědomí. Protože se muž nacházel v bezprostředním ohrožení života, jímž hypoglykemický záchvat bezesporu je, strážníci jednali rychle a vykopli dveře.

V bytě nalezli bezvládně ležícího seniora, kterému ihned ošetřovatelka poskytla první pomoc. Poté byl muž předán záchranářům, kteří jej odvezli do nemocnice. Strážníci ještě s pomocí zámečníka nechali opravit poškozené dveře a byt zajistili.

Video: MP Pardubice