Silvestr se blíží. Nevíte, co dobrého přichystat? Zkuste lehký kávový rychlodezert

Ilustrační foto

Po Vánocích je většinou každý přejedený cukrovím, nicméně něco sladkého na zub by nemělo na silvestrovské tabuli chybět. Sladké tečce po dobrém jídle totiž většinou odolá málokdo. Takže přijde vhod něco sladkého, ale s minimem cukru a kalorií navíc. Jak ale učinit zadost těmto protichůdným požadavkům? Zkuste náš kávový rychlodezert. Obejdete se bez másla, smetany i cukru.

Suroviny

Na dezert:

500 g nejlépe plnotučného tvarohu ve vaničce

Dětské piškoty

2 lžičky medu

100 ml silné kávy

Trocha kokosu

Na polevu:

30 g tmavé čokolády

Trocha horké vody

2 lžičky kakaa

Postup:

V misce smícháme tvaroh s medem a postupně vmícháme vlažnou, čerstvě uvařenou velmi silnou kávu (např. 3 plné lžičky instantní kávy na 100 ml vody). Výsledná konzistence by měla být hustší, proto nepoužíváme vodnaté nízkotučné tvarohy. Nakonec přidáme trochu kokosu a doladíme celkovou chuť dle svých představ. Do pohárků nebo misek postupně klademe tvarohovo-kávovou směs a dětské piškoty (můžeme je rozpůlit). Jejich množství záleží na nás – dáme-li více, směs bude hustá, dáme-li méně, bude řidší. Nejlépe je tedy zlatá střední cesta. Na závěr polejeme čokoládovou polevou, posypeme jemně kokosem a dáme na chladné místo odležet, nejlépe do druhého dne, kdy chutě vzájemně prolnou a piškoty zcela změknou. Uvedené množství vystačí na tři porce.

Na polevu použijeme tmavou čokoládu (klidně nejrůznější zbytky, které doma najdeme). Rozlámeme ji na kousky, vložíme do malého kastrůlku a zároveň přidáme 3 lžičky horké vody. Pečlivě mícháme, dokud se čokoláda nerozpustí. Dáváme pozor, aby se nezačala připalovat. Sporák by měl být nastavený na minimum. Směs (na rozdíl od polévání dortů nebo cukroví) nemusí být výrazně hustá, protože po vychladnutí není nutné, aby byla úplně tuhá. Dle potřeby můžeme velmi opatrně přidat pár kapek horké vody nebo rumu (polevy bude tak více) a zahustit kakaovým práškem.

Přejeme dobrou chuť.