VIDEO: Opakovaně řídil bez řidičáku, policisté ho v Lanškrouně vytáhli z auta

ORLICKOÚSTECKO – Hlídka policistů si všimla v centru Lanškrouna za volantem vozu muže, který v minulosti opakovaně řídil bez řidičského průkazu. Muž na výzvu nereagoval a začal ujíždět ulicemi města. Policisté ho dostihli, vytáhli z auta a zpacifikovali. Test na alkohol a drogy muž odmítl.

V pondělí 18. ledna si policisté z orlickoústecké hlídky všimli v centru Lanškrouna osobního automobilu Volkswagen Passat a pojali podezření, že ho řídí známý muž bez řidičského oprávnění. Za použití výstražného světelného a zvukového zařízení se snažili auto zastavit. Řidič na výzvu k zastavení nereagoval a hlídce ujížděl lanškrounskými ulicemi až na Pivovarské náměstí. Tam jeho jízda skončila. Po zastavení policisté již na nic nečekali a za použití hmatů, chvatů a pout ho zajistili.

Staňte členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

„Zajištěného čtyřiadvacetiletého muže, který má zadržený řidičský průkaz, přistihli v loňském roce celkem třikrát za volantem. Jednou řídil vozidlo pod vlivem návykových látek a dvakrát se přes výzvu odmítl podrobit zjištění, zda je jimi ovlivněn. I toto pondělí se po výzvě odmítl testu i lékařskému vyšetření na přítomnost drog podrobit,“ informovala policejní tisková mluvčí Lenka Vilímková.

V roce 2015 mu Městský úřad v Ústí nad Orlicí vyslovil trest spočívající v zákazu řízení motorových vozidel na 13 měsíců a uložil pokutu ve výši 25 tisíc korun.

„Muž je za odmítnutí se podrobit vyšetření, zda při řízení vozidla nebyl ovlivněn alkoholem nebo jinou návykovou látkou podezřelý z přestupku. Jeho protiprávní jednání bude řešit příslušný správní orgán, kam ho policisté oznámili k projednání, a který mu může udělit pokutu až 50 tisíc korun,“ dodala mluvčí Vilímková.

Video: Policie ČR