Tvarohové chrupinky – zabavte děti a zároveň potěšte oko i žaludek

Foto: Rýdlová

Něco sladkého na zub přijde občas každému vhod. Pokud máte rádi tvaroh, zkuste náš léty ověřený recept na tvarohové chrupinky. Dobrota vydrží dlouho čerstvá a na rozdíl od kupovaných sladkostí bude bez éček a barviv, s poctivou dávkou náplně. S těstem se velmi dobře pracuje, do pečení můžete tedy s klidem zapojit také své děti nebo vnoučata. Společná činnost může být dobrý způsob, jak uvolnit ponorkovou atmosféru v době, kdy mnohdy celá rodina funguje dlouhé týdny jen na několika metrech čtverečních svého bytu.

Tvaroh v hlavní roli

Pokud netrpíte špatnou snášenlivostí nebo alergií na mléko, resp. mléčnou bílkovinu, pak pro vás tvaroh může být významným zdrojem cenných látek, např. vápníku, draslíku, hořčíku či vitaminu B2-riboflavinu, kterého máme často nedostatek. Najdeme v něm rovněž užitečné aminokyseliny. Tvaroh dokonce pomáhá zlepšovat stav našich střev a příznivě ovlivňuje hladinu cholesterolu v těle.

Suroviny na těsto

250 g hustého tvarohu (nikoli vodnatý nízkotučný tvaroh)

250 g Hery

300 g hladké mouky (množství je přibližné, závisí na vlastnostech tvarohu)

Suroviny na náplň

300 g tvarohu v kostce

1 citrón

Cukr moučka

Trocha kokosu a rozinek

Příprava těsta

Heru vyndáme z lednice o něco dříve, aby změkla a lépe se s ní pracovalo. Rovněž tvaroh by neměl být příliš chladný. Nejdříve zpracujeme tuk a tvaroh, pak přidáváme mouku. Je-li tvaroh řidší, budeme potřebovat mouky o něco více, než je uvedeno v rozpisu. Těsto zpracujeme rukama, výsledkem by měla být kompaktní hmota. Dáme jej odpočinout do lednice na cca 30 min., klidně ho tam ale můžeme nechat až do druhého dne.

Těsto i pracovní plochu mírně posypeme hladkou moukou, aby se těsto nelepilo, a vyválíme válečkem na tenčí plát. Z něj vykrajujeme kolečka nebo čtverečky, které naplníme náplní a následně přehneme na půl. Okraje těsta k sobě po celé délce pevně přitiskneme, aby náplň nevytekla. Práci výborně usnadní formičky na obrázku.

Foto: Rýdlová

Příprava náplně

Náplň připravíme tak, že v misce rozmícháme tvaroh s moučkovým cukrem a přidáme šťávu z citrónu. Náplň nesmí být řídká, protože by vytekla, proto používáme hustší kostkový tvaroh. Výbornou chuť dodá nastrouhaná citronová kůra, problém však je, že by správně neměla být chemicky ošetřená. Můžete rovněž přidat trochu kokosu a předem namočené rozinky, není však nutné.

Pečení

Naše výtvory dáme na plech vyložený pečicím papírem a vložíme do trouby předehřáté na 180 °C. Při této teplotě také pečeme, dokud se těsto nezačne zbarvovat do zlatova (cca 15 až 25 min. dle velikosti chrupinek a typu trouby). Ještě teplé chrupinky pocukrujeme moučkovým cukrem nebo přímo v cukru obalíme. Právě tento krok je ovšem pro naše zdraví nejméně prospěšný, takže „otrlé“ povahy jej mohou vynechat, popř. cukrem zdárně šetřit.

Dobrou chuť!