Bezdomovci z Pardubic musí v případě nákazy také do karantény

PARDUBICE – Karanténní lůžka pro bezdomovce, která v covidovém období zřídila pardubická radnice, jsou v současné době permanentně obsazena. Město v zájmu ochrany životů a zdraví obyvatel Pardubic proto vytipovalo a postupně zařizuje další prostory pro dočasný pobyt lidí bez přístřeší, kterým krajská hygienická stanice nařídila karanténu nebo domácí izolaci kvůli diagnostikovanému onemocnění Covid-19.

„Aktuálně máme obsazeno všech osm bytů vyčleněných pro tyto potřeby a zařizujeme další čtyři. Ubytováno je v současné době 17 lidí a na potřebu dalšího umístění osob musíme operativně reagovat,“ uvedla vedoucí odboru sociálních věcí pardubického magistrátu Iva Bartošová.

Staňte členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.  

„Ochrana životů a zdraví ostatních obyvatel města je základní povinností radnice. Lidé, kteří nemají střechu nad hlavou a měli by být kvůli onemocnění v izolaci nebo v karanténě, by se bez tohoto opatření pohybovali mezi zdravými lidmi a dál by nekontrolovaně šířili nákazu,“ dodal primátor Pardubic Martin Charvát.

Malometrážní byty, určené vždy pro ubytování dvou osob, jsou v Husově ulici, v domech, které Pardubice plánují zrekonstruovat. Město je muselo vybavit základními zařizovacími předměty, jako jsou postele, stůl, židle, lůžkoviny, a plně také hradí veškeré náklady včetně základní stravy a hygienických potřeb ubytovaných a ostrahy bezpečnostní agenturou, která zajišťuje ubytovávání osob do jednotlivých bytů a také dbá na to, aby jejich dočasní obyvatelé dodržovali podmínky karantény, tedy byli izolováni od okolí.

Ilustrační foto: Regionální vydavatelství a Magistrát města Pardubic