Banány s hnědými skvrnami nevyhazujte. Jsou výborné na rychlý banánový „cake“ bez cukru, mouky a tuku

Foto: Rýdlová J.

Není to tak dávno, kdy se za hodné konzumace považovaly pouze krásně žluté banány. Ty zelené byly nezralé a naopak ty žluté, na kterých se objevily hnědé flíčky, byly pokládány za kazící se, a tudíž hodné cesty na kompost. Nyní se již ví, že tomu tak není. Flekaté, tedy velmi zralé banány, jsou totiž zdraví dokonce velmi prospěšné. Můžete je sníst samozřejmě syrové, ale můžete si z nich také upéct banánový cake, který díky přirozené sladké chuti zralých banánů nebudete muset vůbec doslazovat cukrem.

Flekatý banán překvapil

Zkoumání banánu japonskými vědci ukázalo, že toto ovoce má protirakovinné a antioxidační účinky, které se zvyšují právě, když je banán ve fázi žluté barvy s hnědými skvrnkami. (Samozřejmě se tím nemyslí stádium, kdy je banán převážně hnědý a vesele začíná hnít.) Tehdy totiž produkuje tzv. TNF látku, která dokáže bojovat se zhoubným bujením. Čím zralejší banán je, tím je sladší a tím více cukru také obsahuje. Díky tomu přezrálý banán můžete použít jako přírodní sladidlo při pečení.

Banánový rychlocake

 Suroviny:

3 velké zralé nebo přezrálé banány

3 vejce

100 g jemně mletého kokosu

100 g ovesných vloček (bezlepkáři mohou nahradit např. pohankou)

Hrst nebo i více sušených rozinek a brusinek

1/3 prášku do pečiva

Foto: Rýdlová J.

Postup

Sušené ovoce omyjeme a necháme na chvíli v misce s vodou, aby změklo a zvětšilo objem. Do mixéru-sekáčku nasypeme ovesné vločky a trochu je rozmixujeme (ne úplně dohladka). Přidáme na kousky nakrájené banány, žloutky a mixujeme, tentokráte dohladka. Nakonec přidáme kokos a opět krátce mixujeme. Pokud je směs příliš tuhá, opatrně zředíme trochou vlažné vody. Přidáme odmočené sušené ovoce a kypřící prášek, který jsme si bokem smíchali s trochou kokosu. Z bílků ušleháme pevný sníh, který vmícháme opatrně vařečkou do směsi. Tu pak vlijeme do pečicím papírem vyložené kulaté formy o průměru 25 cm nebo menším. Pečeme, dokud těsto jemně nezhnědne. Protože nepoužíváme mouku, koláč bude méně nadýchaný než klasické těsto.

Poznámka pro bezlepkáře

Oves jako takový lepek neobsahuje, přesto ho odborníci lidem odkázaným na bezlepkovou dietu doporučují s opatrností. Důvodem je, že oves často přichází do styku s jinými obilovinami, které lepek obsahují, a tak se může kontaminovat. Také obsahuje bílkovinu avenin, která přiližně 8 % celiaků působí velké problémy podobně jako lepek.

Na trhu existují ovesné vločky s bezlepkovým označením. Tím chce producent říci, že jeho ovesné vločky při pěstování, sklízení a zpracování nepřicházejí do styku s jinými obilovinami, které již lepek obsahují (např. pšenice, žito). Tudíž jsou pro bezlepkáře mnohem méně rizikové než klasické ovesné vločky.

Bezlepkáři mohou ovesné vločky v receptu nahradit např. cca 60 g (v suchém stavu) pohanky lámanky, kterou je nutné nejdříve namočit, aby změkla.