Při nehodě sanitky na Pardubicku zemřel jeden z převážených pacientů

PARDUBICKO – Při dnešní nehodě sanitky u obce Valy na Pardubicku zemřel jeden z převážených pacientů. Další dva pacienti a řidič byli se zraněními převezeni do nemocnice.

„Na rovném úseku u Kokešova mezi Opočínkem a Valy vyjel řidič sanitky z nezjištěných příčin vpravo mimo vozovku a narazil do stromu. Dva pacienti byli převezeni do nemocnice, třetí, narozený v roce 1947, zemřel,“ uvedla policejní mluvčí Eva Maturová. V nemocnici skončil i řidič sanitky, který byl v šoku. Příčiny nehody zatím nejsou jasné, může za ní stát zdravotní indispozice řidiče, mikrospánek, technická závada či strhnutí volantu před srážkou se zvěří.

Staňte členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Převozová sanita byla při nehodě zdemolovaná, pasažéry museli vyprostit hasiči pomocí hydraulického zařízení. „Vyproštění bylo velmi náročné. Hasiči museli odstřihnout část střechy automobilu i boční dveře, aby se dostali ke zraněným osobám,“ vysvětlila mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.

Zraněné osoby byly postupně předávány do péče zdravotníkům a přepravovány do nemocnice. Pro jednu zraněnou osobu musel přiletět vrtulník letecké záchranné služby. „Hasiči dále vyčkali do chvíle, kdy nehodu zadokumentují policisté, poté vyprostili jednu usmrcenou osobu. Řidič vyvázl pravděpodobně jen s lehčím zraněním,“ dodala mluvčí hasičů Horáková.

Další smrtelná nehoda v Pardubickém kraji se stala dnes dopoledne v České Třebové. Řidička dodávkového vozu se u prodejny Lidl srazila s cyklistou, jednasedmdesátiletý muž na místě zemřel. Alkohol u řidičky vyloučila dechová zkouška.

Foto: HZS Pardubického kraje