V Pardubickém kraji vyjedou turistické cyklobusy

PARDUBICKÝ KRAJ – Tak jako každý rok i v letošní letní sezóně turistům a cyklistům usnadní poznávání Českomoravského pomezí cyklobusy. Provoz autobusů uzpůsobených pro převoz kol bude zahájen v sobotu 29. května.

Pět linek bude propojovat turisticky atraktivní místa regionu na pomezí Čech a Moravy vždy o víkendech a státních svátcích až do konce září. Jejich služeb mohou využít pěší turisté i fanoušci cyklistiky. Na výlet se můžou vydat do pěti historických měst jako Litomyšl, Moravská Třebová, Polička, Svitavy a Vysoké Mýto i na řadu dalších oblíbených turistických cílů. Patří k nim třeba zámek v Nových Hradech, Muzeum dýmek v Proseči i přírodní rezervace Toulovcovy maštale s trojicí rozhleden. Milovníci aktivního odpočinku i výhledů do kraje ocení také možnost nechat se přiblížit k Hřebečským důlním stezkám či k rozhledně na Kozlovském vrchu.

Staňte členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Cyklobusem můžete už tradičně vyrazit i například na Dolní Moravu, do Čenkovic, na Šerlich nebo k Sečské přehradě. Novinkou je změna trasy zelené linky č. 650555, která v letošním roce zamíří i do Předhradí, kde je veřejnosti nově zpřístupněn hrad Rychmburk.

• Růžová linka 680017 (29. května – 30. září)
Moravská Třebová – Svitavy – Polička – Proseč – Nové Hrady – Litomyšl – Česká Třebová – Ústí nad Orlicí – Choceň – Vysoké Mýto
Linka propojující historická města Českomoravského pomezí zajíždí také do Toulovcových maštalí, k zámku v Nových Hradech, k Hřebečským důlním stezkám, několika rozhlednám i cyklostezkám na Orlickoústecku.

• Modrá linka 680018 (29. května – 30. září)
Polička – Svitavy – Moravská Třebová – Štíty – Králíky – Dolní Morava
Tato linka zaveze do oblasti Orlických hor a Králického Sněžníku pěší turisty i cyklisty z Poličska, Svitavska a Moravskotřebovska. Cestující přiblíží také k Hřebečským důlním stezkám nebo mladějovské úzkokolejce.

• Zelená linka 650555 (29. května – 30. září)
Pardubice – Chrudim – Seč – Hlinsko – Proseč – Litomyšl – Polička
Linka umožní objevovat krásy Českomoravského pomezí také turistům z Pardubicka, Chrudimska či Hlinecka. Zajíždí do oblasti Toulovcových maštalí, Litomyšle, Nových Hradů nebo k Sečské přehradě. V odpoledních hodinách linka nově míří do obce Předhradí, kde lze od letošní sezóny navštívit hrad Rychmburk.

• Červená linka 680948 (29. května – 30. září)
Litomyšl – Ústí nad Orlicí – Česká Třebová – Lanškroun – Čenkovice – Králíky – Dolní Morava – Staré Město
Tato linka vyjíždí z Litomyšle a míří až do oblasti Orlických hor a Králického Sněžníku.

• Oranžová linka 700949 (29. května – 30. září)
Litomyšl – Vysoké Mýto – Choceň – Žamberk – Deštné v Orlických horách
Linka míří z Litomyšle přes Vysoké Mýto do Orlických hor s konečnou zastávkou v Deštném v Orlických horách.

Na linkách bude platit jednotný tarif IREDO, který nabízí výrazné slevy dětem, seniorům a osobám ZTP. Pro cestu cyklobusem je možné využít také zvýhodněné skupinové, síťové a časové jízdenky IREDO. Podrobné informace o provozu cyklobusů včetně aktuálních jízdních řádů najdete ZDE.

Letáky s informacemi o cyklobusech budou v průběhu června k dispozici v informačních centrech, na turistických atraktivitách a řadě dalších míst regionu.

Provoz cyklobusů je realizován díky spolupráci měst Litomyšl, Moravská Třebová, Polička, Svitavy, Vysoké Mýto, destinační společnosti Českomoravské pomezí a Pardubického kraje.

Foto: Destinační společnost Českomoravské pomezí