Petr Rychlý tak dlouho machroval až skončil v bahně!

Nový seriál Co ste hasiči se odehrává ve vesnici Horní, která je zasazena do malebného Ladova kraje a je plný humorných scének.  Někdy se ale stane, že nejhumornější se podaří hercům při natáčení „za kamerou“. A přesně jedna taková se podařila Petru Rychlému při natáčení záchranné akce v bažině. Aniž by to zamýšlel, pobavil všechny na place! 

V centru děje stojí velitel dobrovolných hasičů, kterého hraje Petr Rychlý. Jeho sokem je starosta obce v podání Václava Kopty. Tihle dva se zrovna nemusí, což přináší mnoho napjatých a humorných situací. „Točila se scéna, kdy se postava, kterou hrál Vlastík Zavřel, topila v bažině a hasiči ji jeli zachraňovat. V lese se vykopala jáma, která se zalila vodou a zasypala rašelinou. V ní se měl Vlastík topit a čekat na pomoc hasičů. Padla klapka a velitel hasičů, kterého ztvárňuje Petr Rychlý, zahájil záchrannou akci. Omylem ale šlápl tam, kam neměl, a následkem toho zahučel do umělé bažiny i on. Do půl pasu! Bylo to dost komické, ale vzhledem k tomu, že jsme Petra tou dobou ještě dobře neznali, nikdo se neodvažoval smát. Všichni jsme smích polykali…,“ uvádí Petrova seriálová partnerka Jana Bernášková a je na ní patrné, že ještě teď při této vzpomínce jen stěží zadržuje smích. „Když se akce točila podruhé, stačilo málo a Petr celý gag zopakoval. Nakonec pád vybalancoval a do bažiny mu zapadla jen bota,“ dodává.

„Šlo totiž o první den natáčení a já byl trochu nervózní a v křeči. Snažil jsem se podat perfektní výkon a ukázat se. Všichni mě pořád poučovali, kam mám šlapat, a já je dokola ujišťoval, že mám vše pod kontrolou. Fakt jsem si to myslel! Pak ale padla ostrá, já měl říct první slovo, a najednou jsem byl v bažině. Sám nevím, jak se to semlelo,“ vzpomíná s úsměvem na natáčení této scény Petr Rychlý. I když to pro něho asi zase až tak veselé nebylo, zpětně se tomu dokáže zasmát. „Spadl jsem zády k Vlastovi Zavřelovi a do smrti nezapomenu na jeho pohled, když jsem se otočil. Co bylo v jeho očích, raději říkat nebudu… Když mě vytáhli, musel mi dozorující hasič půjčit své kalhoty. Spodní prádlo a ponožky jsem si ale nechal své,“ dodává Petr.