Načerpejte atmosféru a užijte si svátky jara na výstavě v poličském muzeu

Zdroj: město Polička

POLIČKA – Jako každý rok si muzeum připravilo pro návštěvníky jarní velikonoční výstavu v útulné měšťanské třídě. Seznámí vás s tradicemi velikonočního týdne a dozvíte se také o jednotlivých dnech velikonoc, o tradicích velikonočního týdne a historií.

Nová výstava tentokrát ponese název Svátky jara. Připomene dvě podoby tradičních svátků a těšit se můžete i na různé dobrodružné, pohybové a výtvarné aktivity s nimi spojené. „Velikonoce slaví lidé od nepaměti a stále je také proměňují. Výstava vás seznámí s některými tradicemi velikonočního týdne, který trvá od květné neděle do „červeného“ pondělí,“ uvedla kurátorka výstavy Stanislava Cafourková.

První dubnovou sobotu proběhne akce pro děti i dospělé s názvem Jarní odpoledne v muzeu. Během tvoření si naaranžujete zápis zelených větviček a proutků a ozdobíte barevnými stuhami, bílými vejdunky, skořápkami nebo květinami. Děti se mohou podívat na POHÁDKU Z ROZKVETLÉ LOUKY v podání Divadla Jójo. Výstava je otevřena od 22. 3. do 24. 4. 2022 a podrobností o ní se dozvíte na www.cbmpolicka.cz.