Nová informační linka na pomoc ukrajinským uprchlíkům je v provozu.

Radnice spustila novou informační linku Zdroj: Pixabay

PARDUBICE – Rádi byste pomohli Ukrajině a nevíte jak a kde se v tomto případě zeptat? Radnice spustila novou informační linku, na kterou můžete zavolat. Na telefonním čísle 603 200 500 se dozvíte informace o způsobech, jak pomoci Ukrajině.

Tato speciální linka slouží zejména těm, kteří chtějí nějakým způsobem pomoci ukrajinským uprchlíkům. Pracovnice budou od volajících přebírat nabídky pomoci, případně jim poskytnou obecné informace o tom, jak se mohou aktivně do pomoci zapojit. V případě, že se volající z důvodu obsazenosti linky nedovolá, budou pracovnice na dané telefonní číslo obratem volat zpět,“ informovala Iva Bartošová z odboru sociálních věcí magistrátu. Linku obsluhují pracovnice odboru sociálních věcí magistrátu města.

Můžete přispět trvanlivými potravinami, čistícími prostředky, hygienickými potřebami, kojeneckou a dětskou výživou, přikrývkami a spacáky nebo oblečením. Aby se nehromadily zbytečné věci, tak se vždy předem zveřejní konkrétní poptávka na webu města v sekci Důležité nebo na facebookovém profilu. Na Speciální linku radnice můžete zavolat každý všední den v době od osmi ráno do pěti hodin večer až do odvolání.