Nové stavební akce přispějí k zajištění bezpečnosti na silnicích města. Dojde i k dokončení rekonstrukce divadla

Stavební akce ve Vysokém Mýtě Zdroj: město Vysoké Mýto

VYSOKÉ MÝTO – Ve městě začínají nové stavební práce. Výstavba čtyř přechodů začne ke konci března a v dubnu se rozběhne dokončení rekonstrukce Šemberova divadla.

Jako první začne budování čtyř přechodů na Choceňském Předměstí. „Jeden přechod vybudujeme v ulici Choceňská u bývalé prodejny Peugeot,“ uvedl místostarosta Martin Krejza. Vznikne tak bezpečnější chodník na Vinice a k rybníku Chobot. Stejný účel plní i přechod na ulici Kpt. Poplera u Panského mlýna kde vede koridor, kterým se z města chodí na Vinice. V místě přechodu dojde ke zúžení komunikace kvůli bezpečnosti.

Další dva přechody vzniknou na křižovatce s ulicí Českých bratří, protože je zde dost frekventovaná silnice a žije tady velké množství lidí. „První přechod vznikne přes ulici Kpt. Poplera a druhý přes ulici Českých bratří. Komunikaci zúžíme, aby se dala lépe přecházet,“ doplnil místostarosta. S dokončením prací se počítá koncem května.

Další stavební akcí je dokončení rekonstrukce Šemberova divadla. „Letos budeme pokračovat kompletní obnovou předsálí, sociálních zařízení, šaten pro účinkující a občerstvovacího provozu, nově se obnoví i kanalizace a fasáda,“ uvedl Martin Krejza. Vše bude hotovo do podzimní divadelní sezony.