Vzal nůž a zabil svou matku! K vraždě se pak muž sám přiznal

Vražda ve Vysokém Mýtě Zdroj:Pixabay

PARDUBICKÝ KRAJ – Oznámení o vraždě v rodinném domě přijali policisté ve středu po druhé hodině odpoledne. Zraněný sedmatřicetiletý muž se přišel sám přiznat na policii. Hrozí mu až osmnáct let ve vězení.

Operační důstojník chtěl do domu vyslat policisty z Obvodního oddělení ve Vysokém Mýtě. Ve stejnou chvíli přišel na toto policejní oddělení muž, se zraněním v oblasti břicha. To, že je mezi případy nějaká souvislost, nikdo nevěděl. Okamžitě mu poskytli první pomoc a zavolali záchranku. ,,Během ošetřování se jim muž svěřil s tím, že zabil svoji matku. V batohu přinesl nůž, který k jejímu usmrcení použil,” informovala mluvčí policie Dita Holečková. Záchranka ho převezla do nemocnice k urgentní operaci.

Další prověřování potvrdilo vraždu šestašedesátileté ženy, která utrpěla mnohočetná bodná poranění a těm na místě podlehla. Také bylo zjištěno, že poraněný a podezřelý muž je její syn. Kriminalisté ho vyslechli, ten se ke svému jednání doznal a byl obviněn ze zvlášť závažného zločinu vraždy. Motivem vraždy byly údajně dlouhodobější spory mezi ním a matkou. Až dosud nebyl trestán.

V pátek soudce Okresního soudu v Ústí nad Orlicí v nemocnici vyhověl návrhu na vzetí muže do vazby. Hrozí mu deset až osmnáct let vězení. Po zajištění dalších důkazů a znaleckých posudků nelze vyloučit i zpřísnění právní kvalifikace.