Vražda ženy v Lanškrouně Zdroj: Pixabay

Už druhá vražda během týdne! Zabil svou partnerku a udal se na policii

LANŠKROUN – Pětašedesátiletý senior se v pondělí snažil zavraždit svou spící partnerku. Ta se probudila, ale boj s mužem nevyhrála. Po dlouhých hodinách zavolal před desátou hodinou večer na policii a udal se.  Ženu údajně zabil z lítosti.

Policisté na místě objevili mrtvou třiapadesátiletou ženu. Už na první pohled bylo vidět, že se jednalo o násilnou smrt a proto podezřelého muže zadrželi. ,,Údajným motivem jeho jednání mělo být to, že se sám dostal do střetu se zákonem, mohlo mu hrozit vězení a on nechtěl, aby tu žena zůstala sama. Proto se jí rozhodl usmrtit a sám spáchat sebevraždu,” sdělila mluvčí policie Markéta Janovská.

Partneři se znali zhruba od roku 2014 a jejich soužití bylo zpočátku bezproblémové. Údajně mezi nimi později docházelo k problémům kvůli financím a zřejmě i nadměrnému požívání alkoholu ze strany ženy. V nedělních nočních hodinách měl proto muž vymýšlet způsob jejího usmrcení. Nad ránem ji ve spánku napadl sekáčkem na maso. Žena se probudila a tím začal boj o její život. Muž ji při útěku pronásledoval a k usmrcení použil ještě kuchyňský nůž.

Následně se převlékl se, umyl a několikrát odešel do města. Pak kolem těla vytvořil malý oltář, položil květiny a zapálil svíčky. Jelikož už měl zkušenosti s vězením, připravil si tašky s osobními věcmi a po dlouhých hodinách zavolal policii. Jedná se o vysokoškolsky vzdělaného člověka v důchodu, který byl dvakrát v minulosti odsouzen pro majetkové delikty a dvakrát byl ve vězení.

„Muž byl obviněn ze zločinu vraždy právě proto, že uvažoval o samotné vraždě. V současné době je ohrožen trestní sazbou 12 –  20 let trestu odnětí svobody, ale vzhledem k charakteru útoku a množství použitých útočných nástrojů lze předpokládat, že po zpracování soudně-lékařské expertizy může dojít ke zpřísnění právní kvalifikace,” uvedla státní zástupkyně Lenka Faltusová. Okresní soud v Ústí nad Orlicí návrhu na vzetí obviněného do vazby vyhověl.