S hledáním práce Ukrajincům pomůže nový web

Nový web pomůže s hledáním práce Zdroj: Pixabay

SVITAVY – Pro Ukrajince, kteří mají zájem o práci v Pardubickém kraji, je tu jednoduchá webová stránka. Na ní zájemci najdou aktuálně volná pracovní místa evidovaná Úřadem práce.

Pravidelně se budou pracovní místa aktualizovat na webu ПРОПОЗИЦІЯ РОБОТИ | (pardubickykraj.cz) Nápad vznikl při jednání hejtmana Martina Netolického se zástupci Krajské hospodářské komory Pardubického kraje a právě Úřadu práce. „Z měsíčního fungování Krajského asistenčního centra na pomoc Ukrajině víme, že příchozí Ukrajinci mají velký zájem o zapojení se do pracovního procesu v České republice. Naším hlavním cílem je maximálně zjednodušit zájemcům vstup na český pracovní trh a tím i urychlit jejich začlenění do společnosti,“ řekl hejtman Martin Netolický.

Zaměstnavatelé poptávají řadu dělnických profesí hlavně pro muže, ale z nabízených pracovních pozic Úřadem práce je patrné, že je celá řada míst vhodných i pro ženy. Postupem času začne být poptávka po sezónních pracích, proto bude tabulka jednou až dvakrát týdně aktualizována.