Muž měl doma kromě střelných zbraní i varnu drog. Domovní prohlídka vše odhalila

Muž měl doma varnu drog Zdroj: Pixabay

ORLICKOÚSTECKO – Podezření policie, že šestačtyřicetiletý muž doma uchovává střelné zbraně, přestože není držitelem zbrojního průkazu, se potvrdilo. Při domovní prohlídce před více jak týdnem ale policisté našli kromě zbraní také varnu na pervitin. V případě odsouzení mu hrozí vězení až deset let vězení.

Kriminalisté obvinili muže ze zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. ,,Obviněný nejméně od poloviny roku 2019 do svého zadržení měl vyrábět psychotropní látku metamfetamin, známou jako pervitin, který měl sám užívat a část prodávat dalším osobám. Vyrobit měl nejméně 400 gramů, přičemž si při ceně kolem tisíce korun za gram mohl přijít až na 400 tisíc,” uvedla mluvčí policie Dita Holečková.

Ve spolupráci se zásahovou jednotkou Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje došlo k zadržení muže, protože policisté měli podezření, že by mohl přechovávat střelné zbraně bez zbrojního průkazu. Při prohlídce domu zajistili předměty a chemikálie k výrobě pervitinu, sáčky s bílým práškem, hodně nábojů a několik zbraní. Zda šlo o funkční zbraně a takové, které podléhají evidenci, ukáže další expertíza. Obviněný je zatím stíhán na svobodě.