Jubilejní Pernštýnská noc se blíží. Ožije i zámecké nádvoří

Pernštýnská noc Zdroj: Město Pardubice

PARDUBICE – Třicátý ročník festivalu Pernštýnská noc se uskuteční Na Pernštýnském náměstí ve dnech 3. až 5. června. Pro návštěvníky je připravena prezentace českých a moravských statků nehmotného kulturního dědictví UNESCO.

„Folk-folklórním notováním skupin Kantoři a Trdlo bude znít Přihrádek, ožije také zámecké nádvoří, kam je připraven pořad prezentující vybrané české a moravské statky nehmotného kulturního dědictví UNESCO. Tento fenomén je i na výstavě zapůjčené Národním ústavem lidové kultury ve Strážnici, kterou si zájemci mohou prohlédnout v pardubickém infocentru pod Zelenou branou nejen o Pernštýnské noci, ale po celý červen,“ informovala . Od šestnácti hodin začne na náměstí Jarmark tradičních výrobců a po slavnostním zahájení v sedm hodin večer se představí více než tři sta účinkujících z patnácti folklórních souborů z celé republiky i Slovenska.

Kromě domácích vystoupí například Prácheňský soubor ze Strakonic, Pramínek z Jihlavy, Rosénka z Prahy a slovenský Matičiarik z Bánské Bystrice. V sobotu se festival přesune do Hradce Králové a v neděli se v deset hodin vrátí zpět do pardubického zámku. Více informací o něm najdete na www.folklornifestival.cz